REKLAMA
REKLAMA

Michał Radwański nowym prezesem Niedźwiadków Sanok! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Były hokeista, wychowanek klubu z grodu Grzegorza Michał Radwański został nowym prezesem UKS Niedźwiadków MOSiR Sanok. Zastąpił Marcina Ćwikłę, który zrezygnował z pełnienia tej funkcji. Na wtorkowym zebraniu sprawozdawczo-wyborczym wyłoniono również zarząd klubu na kolejną kadencję.

We wtorek w sali konferencyjnej Areny Sanok odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze w klubie UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok. Rezygnację z pełnienia funkcji prezesa złożył Marcin Ćwikła. Stało się więc jasne, że sternikiem młodzieżowego klubu zostanie ktoś inny. Ostatecznie na to stanowisko wybrano innego, byłego hokeistę STSu Michała Radwańskiego.

Do zarządu weszli: Marzena Niemczyk, Renata Burczyk, Krzysztof Buczek, Hubert Paszkiewicz i Radosław Wituszyński, jako przedstawiciel Urzędu Miasta Sanoka.

Poprzedni rok był chyba najlepszym rokiem w sanockim młodzieżowym hokeju. Zdobyliśmy trzy medale mistrzostw Polski. To pokazuje, że praca wykonywana w zakresie szkolenia stoi na bardzo wysokim poziomie. Moim zadaniem będzie zatem utrzymanie dotychczas obranych kierunków – mówi nam Michał Radwański. – Naszym zadaniem będzie również spięcie budżetu i stworzenie jak najlepszych warunków rozwoju dla wszystkich hokeistów.

Michał Radwański, od wielu lat jest trenerem grup młodzieżowych Niedźwiadków. W poprzednim sezonie prowadził grupę młodzików.

Na razie nie wiadomo, czy nowo wybrany prezes pokieruje tylko młodzieżą, czy może dojdzie do połączenia klubów seniorskiego z Niedźwiadkami. O takim pomyśle mówiono bowiem podczas niedawnej konferencji prasowej w magistracie.

Musimy uzbroić się w cierpliwość. Przed nami szereg spotkań. Po nich będziemy wiedzieli więcej – dodaje Radwański.

Marcin Ćwikła pełnił funkcję sternika Niedźwiadków przez trzy lata. Początek nie należał do najłatwiejszych, ale założony plan pozwolił w dwa lata odbudować i wzmocnić wszystkie grupy młodzieżowe, a w efekcie, w kolejnym sezonie, cieszyć się z owoców tej pracy. Przypomnijmy, że w 2019 roku, Niedźwiadki zdobyły dla Sanoka trzy medale mistrzostw Polski. Po srebrne medale sięgnęli żacy i juniorzy młodsi, a z tytułu mistrza Polski cieszyli się w Arenie juniorzy starsi.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SANOK: Jest plan powrotu na hokejowe salony. Na konkrety trzeba jednak poczekać (VIDEO, ZDJĘCIA)

foto (3): Tomasz Sowa / archiwum

05-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)