REKLAMA
REKLAMA

Międzynarodowy sukces młodej skrzypaczki

SANOK / PODKARPACIE. Dziesięcioletnia skrzypaczka sanockiej Szkoły Muzycznej Emilia Linka otrzymała pierwszą nagrodę na XVIII Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym „Janko Muzykant”, który w dniach 16 do 18 maja odbywał się w Sochaczewie.


Ten renomowany konkurs cieszy się ogromną popularnością wśród utalentowanych skrzypków z największych ośrodków muzycznych.

Przez trzy dni swoje umiejętności muzyczne na pięknej sali koncertowej prezentowało ponad 130 uczniów. Wśród nich w najliczniejszej kategorii wiekowej, przed szacownym jury zagrała uczennica pani Grażyny Dziok – Emilia. W jej wykonaniu bardzo pięknie zabrzmiała III część koncertu Ch.Beriota oraz wirtuozowski Mazur E. Młynarskiego. Nie jest to pierwszy sukces młodziutkiej skrzypaczki. Tylko w tym roku szkolnym reprezentowała sanocką Szkołę na trzech Międzynarodowych Konkursach (Serbia, Słowacja, Polska ) z każdego z nich przywożąc laury. Niewątpliwy talent dziewczynki poparty jest dużą, codzienną pracą i zaangażowaniem przede wszystkim samej Emilki, ale także jej nauczycielki i rodziców.

W ślady swojej koleżanki idzie pierwszoklasistka – Aleksandra Urban, która pięknie zagrała na Regionalnym Konkursie Skrzypcowym w Głogowie Małopolskim zdobywając tam pierwszą nagrodę. To najmłodsza wychowanka pani Grażyny Dziok, która jest dumna ze swoich uzdolnionych uczennic.

Podczas konkursowych zmagań na fortepianie towarzyszyli skrzypaczkom pani Oksana Drozdowska i pan Tomasz Putrzyński.

materiały nadesłane

28-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)