REKLAMA
REKLAMA

Młodzi, zdolni i piękni z kolejnymi sukcesami!

Kolejny piękny sukces odnieśli instrumentaliści Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Wandy Kossakowej w Sanoku w X Jubileuszowym International Music Competition w Belgradzie (Serbia). Po akordeonistach (4 pierwsze i 2 drugie miejsca) kolejne nagrody otrzymali gitarzyści.

I miejsca zdobyli Mateusz Wójcik oraz Duet Gitarowy Maria Kozimor – Zuzanna Kopiec, zaś II nagrody otrzymali Maja Kot i Zuzanna Krok – wszyscy uczniowie Iwony Bodziak. I miejsca w kategorii skrzypiec zdobyły Emilia Linka i Weronika Indyk z klasy Grażyny Dziok. Po raz pierwszy w tym Konkursie Internetowym startowali „dęciacy” – i to ze znakomitym efektem – I miejsce uzyskała Wiktoria Łukaszewska w klasie fletu oraz Marcel Suwała – saksofon, uczeń Społecznej Szkoły Muzycznej II st. Obydwoje są uczniami Wiesława Brudka. Pianistka Aleksandra Murawska uczennica Oksany Drozdowskiej, zdobyła II nagrodę.

Maria Kozimor i Zuzanna Kopiec

Warto nadmienić, że nagrania video, niezbędne w tym unikalnym Konkursie wykonał Grzegorz Bednarczyk, a koniecznego przygotowania dokonał Grzegorz Perkołup, również przyczyniając się w ten sposób do wspaniałych sukcesów sanockiej młodzieży – jakość nagrań odgrywała tutaj bowiem również bardzo ważną rolę.

Emilia Linka

materiały nadesłane

15-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)