REKLAMA
REKLAMA

Młodzi, zdolni i piękni z kolejnymi sukcesami!

Kolejny piękny sukces odnieśli instrumentaliści Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Wandy Kossakowej w Sanoku w X Jubileuszowym International Music Competition w Belgradzie (Serbia). Po akordeonistach (4 pierwsze i 2 drugie miejsca) kolejne nagrody otrzymali gitarzyści.

I miejsca zdobyli Mateusz Wójcik oraz Duet Gitarowy Maria Kozimor – Zuzanna Kopiec, zaś II nagrody otrzymali Maja Kot i Zuzanna Krok – wszyscy uczniowie Iwony Bodziak. I miejsca w kategorii skrzypiec zdobyły Emilia Linka i Weronika Indyk z klasy Grażyny Dziok. Po raz pierwszy w tym Konkursie Internetowym startowali „dęciacy” – i to ze znakomitym efektem – I miejsce uzyskała Wiktoria Łukaszewska w klasie fletu oraz Marcel Suwała – saksofon, uczeń Społecznej Szkoły Muzycznej II st. Obydwoje są uczniami Wiesława Brudka. Pianistka Aleksandra Murawska uczennica Oksany Drozdowskiej, zdobyła II nagrodę.

Maria Kozimor i Zuzanna Kopiec

Warto nadmienić, że nagrania video, niezbędne w tym unikalnym Konkursie wykonał Grzegorz Bednarczyk, a koniecznego przygotowania dokonał Grzegorz Perkołup, również przyczyniając się w ten sposób do wspaniałych sukcesów sanockiej młodzieży – jakość nagrań odgrywała tutaj bowiem również bardzo ważną rolę.

Emilia Linka

materiały nadesłane

15-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)