Na początek eksperymenty. Pierwszy zwycięski sparing

SANOK / PODKARPACIE. Do pierwszego sparingu przystępujemy po bardzo ciężkim i wyczerpującym piątkowym 2,5 godzinnym treningu siłowym oraz tlenowym.

W sobotę z kolei podczas pierwszej połowy, piłkarze mający wyjść na boisko w drugiej odsłonie, robili kolejne „tlenówki”, przemierzając kolejne kilometry, w drugiej zaś – odmiennie, piłkarze którzy zakończyli mecz, podczas drugiej odsłony nie odpoczywali, tylko „kręcili swoje kółeczka…”.

Wobec powyższego nikt nie liczył ani na piękną, ani na dynamiczną grę, jednak mimo to nie był to wcale zły dla oka mecz. Kilka akcji było naprawdę „pierwszej klasy”, jakbyśmy oglądali co najmniej „La Ligę” :).

W meczu dzisiejszym, co bardzo cieszy – wystąpiło wielu młodzieżowców trenujących z zespołem, m.in. chłopcy z roczników 2000-2001, na co dzień jeszcze nominalnych juniorów. Mało tego, trzy z sześciu bramek zdobyli niespełna 18-letni piłkarze, a dublet ustrzelił jeden z nich – Adrian Milczanowski. Również dwa gole zdobył w dniu dzisiejszym Sebastian Sobolak, a po jednym testowani młodzieżowcy.

Zabrakło dziś kilku chorych piłkarzy, w tym trzech kolejnych juniorów trenujących z zespołem – Posadzkiego, Kowalskiego oraz Płaziaka.

Z powodu ciężkich kontuzji kolana, z pewnością wykluczających grę na starcie rundy rewanżowej zabrakło obecnych dziś w roli Kibica na meczu – wraz z asystentkami – kulami :( – Dawida Gąsiora oraz Bartosza Sieradzkiego. Liczymy na szybką rehabilitację i rychły powrót na boiska. Zabrakło w dzisiejszym meczu również Kamila Adamiaka, który złamał palec u nogi na ubiegłotygodniowym turnieju w Jarosławiu. Tu na szczęście wystarczy kilka tygodni przerwy…

Sam mecz – o czym świadczy wynik – był dość jednostronnym widowiskiem, wynik bez znaczenia, choć wysoka wygrana cieszy. Dziękujemy gościom z Kańczugi za przybycie.

Mecz rozegrano w Sanoku, na obiekcie WIKI przy ulicy Stróżowskiej.

Geo-Eko WIKI EKOBALL STAL SANOK – MKS KAŃCZUGA 6:0 (2:0)

Bramki: Adrian Milczanowski-2, Sebastian Sobolak-2, zawodnik testowany „A”-1, zawodnik testowany „B”-1

Składy:
I połowa: Krzanowski – Kaczmarski, Adamiak, Suszko, Słysz Szymon – Tabisz, zawodnik test.”A”, Femin, Domaradzki – Kuzio, Sobolak

II połowa: Przyboś – Wójcik, Kokoć, Suszko, Ząbkiewicz – Słysz Kacper, Jaklik, Niemczyk, zawodnik test. „B” – Milczanowski, Sobolak

Za tydzień (26 bm.) sparing nr 2. Rywalem – Partyzant Targowiska. Mecz o godz. 11:30 – stadion WIKI.

za: KS Ekoball