REKLAMA
REKLAMA

NADESŁANE: Inicjatywa Dzikie Karpaty przeciw wycince starodrzewu w Bieszczadach

PODKARPACIE. Inicjatywa Dzikie Karpaty zaprasza na obywatelski protest ws. ochrony najcenniejszych lasów Bieszczad i Pogórza Przemyskiego, który odbędzie się w piątek 9 sierpnia, przed siedzibą Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych (RDLP) w Krośnie, przy ul. Bieszczadzkiej 2.

Naszym celem jest zwrócenie uwagi na dewastację ostatnich zachowanych fragmentów Puszczy Karpackiej. W listopadzie 2018 r. złożyliśmy w RDLP w Krośnie postulaty dot. ochrony tych obszarów, poparte wynikami badań naukowych prowadzonych na tym terenie od wielu lat. Regionalna Dyrekcja skierowała nas do Dyrekcji Generalnej, ta do Ministerstwa Środowiska. Po miesiącach próbowania biurokratycznej ścieżki nic się nie zmieniło – wycinka wciąż trwa – piszą organizatorzy protestu.

Codzienne patrole obywatelskie organizowane przez Inicjatywę Dzikie Karpaty na terenie Puszczy Karpackiej ujawniają kolejne naruszenia, ale nic nie zmienia się w polityce Lasów Państwowych. W piątek pojawimy się przed RDLP żeby w atrakcyjny wizualnie, ale w bardzo zdecydowany sposób domagać się zaprzestania dewastacji. Społeczny głos sprzeciwu zostanie usłyszany w zaciszu gabinetów, a opinia publiczna będzie mogła przekonać się na własne oczy jak niszczony jest karpacki starodrzew – czytamy dalej.

Protest zaplanowano pod siedzibą RDLP w Krośnie w godzinach 7.30 – 15.30.

07-08-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)