REKLAMA
REKLAMA

NAJNOWSZY SONDAŻ: PiS z ośmioma mandatami. KO bierze dwa, Lewica jeden

SANOK / PODKARPACIE. Znamy wyniki najnowszego sondażu przedwyborczego zrealizowanego przez platformę Badania.pro. Według prognozy Prawo i Sprawiedliwość uzyskałoby ponad 45% poparcie, co oznaczałoby możliwość kontynuacji samodzielnego rządzenia. Na drugim miejscu Koalicja Obywatelska z wynikiem 28%. W naszym okręgu kandydaci PiS sięgnęliby po 8 mandatów, natomiast sympatycy KO wysłaliby do Sejmu 2 przedstawicieli. Jeden mandat otrzymałby reprezentant Lewicy.

Jak podaje Onet.pl, według najnowszego sondażu przedwyborczego, partia rządząca może liczyć na poparcie 45,7% wyborców. Taki wynik pozwoli na kontynuację samodzielnego rządzenia. PiS zgarnąłby bowiem 246 z 460  mandatów. Na drugim miejscu Koalicja Obywatelska, której wynik szacuje się na 28,7%. Oznaczałoby to zgarnięcie 146 mandatów. Najniższy stopień podium dla Lewicy – 13,3% i 54 mandaty. Do Sejmu weszłoby też PSL połączone z Kukiz’15. Sojusz mógłby liczyć na 6,5% poparcie i 13 mandatów. Jeden mandat uzyskuje Mniejszość Niemiecka. Poniżej progu Konfederacja 4,2% i pozostałe komitety 1,4%.

Wyniki sondażu przedwyborczego – Polska

Jak wygląda sytuacja w okręgu wyborczym nr 22 (Krosno)?

Otóż według prognozy Badania.org, politycy PiS biorą 8 mandatów. Przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej 2, a 1 mandat trafi do reprezentanta Lewicy.

Sondaż – rozkład mandatów na Podkarpaciu

Jak powstaje taki sondaż?

Badania.pro używa modelu statystycznego, opierającego się na długoterminowym śledzeniu i analizie prognoz emitowanych przez takie ośrodki jak: IBRiS, Kantar, Estymator, CBOS, DobraOpinia, Ipsos, Pollster czy Indicator. Użycie specjalnego algorytmu pozwala z dużym prawdopodobieństwem wskazać podział mandatów w poszczególnych okręgach wyborczych. Jak zaznacza Onet.pl, dla którego przygotowano opisywany sondaż, skuteczność analizy Badania.pro przy wyborach do Parlamentu Europejskiego z tego roku wyniosła aż 96%! Poprawnie wytypowano rozdział mandatów w 50 na 52 okręgi.

Przypomnijmy, że wybory parlamentarne odbędą się 13 października 2019 roku. Polacy wybiorą 460 posłów i 100 senatorów.

źródło: Onet.pl

20-09-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)