REKLAMA
REKLAMA

NAJNOWSZY SONDAŻ: PiS z ośmioma mandatami. KO bierze dwa, Lewica jeden

SANOK / PODKARPACIE. Znamy wyniki najnowszego sondażu przedwyborczego zrealizowanego przez platformę Badania.pro. Według prognozy Prawo i Sprawiedliwość uzyskałoby ponad 45% poparcie, co oznaczałoby możliwość kontynuacji samodzielnego rządzenia. Na drugim miejscu Koalicja Obywatelska z wynikiem 28%. W naszym okręgu kandydaci PiS sięgnęliby po 8 mandatów, natomiast sympatycy KO wysłaliby do Sejmu 2 przedstawicieli. Jeden mandat otrzymałby reprezentant Lewicy.

Jak podaje Onet.pl, według najnowszego sondażu przedwyborczego, partia rządząca może liczyć na poparcie 45,7% wyborców. Taki wynik pozwoli na kontynuację samodzielnego rządzenia. PiS zgarnąłby bowiem 246 z 460  mandatów. Na drugim miejscu Koalicja Obywatelska, której wynik szacuje się na 28,7%. Oznaczałoby to zgarnięcie 146 mandatów. Najniższy stopień podium dla Lewicy – 13,3% i 54 mandaty. Do Sejmu weszłoby też PSL połączone z Kukiz’15. Sojusz mógłby liczyć na 6,5% poparcie i 13 mandatów. Jeden mandat uzyskuje Mniejszość Niemiecka. Poniżej progu Konfederacja 4,2% i pozostałe komitety 1,4%.

Wyniki sondażu przedwyborczego – Polska

Jak wygląda sytuacja w okręgu wyborczym nr 22 (Krosno)?

Otóż według prognozy Badania.org, politycy PiS biorą 8 mandatów. Przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej 2, a 1 mandat trafi do reprezentanta Lewicy.

Sondaż – rozkład mandatów na Podkarpaciu

Jak powstaje taki sondaż?

Badania.pro używa modelu statystycznego, opierającego się na długoterminowym śledzeniu i analizie prognoz emitowanych przez takie ośrodki jak: IBRiS, Kantar, Estymator, CBOS, DobraOpinia, Ipsos, Pollster czy Indicator. Użycie specjalnego algorytmu pozwala z dużym prawdopodobieństwem wskazać podział mandatów w poszczególnych okręgach wyborczych. Jak zaznacza Onet.pl, dla którego przygotowano opisywany sondaż, skuteczność analizy Badania.pro przy wyborach do Parlamentu Europejskiego z tego roku wyniosła aż 96%! Poprawnie wytypowano rozdział mandatów w 50 na 52 okręgi.

Przypomnijmy, że wybory parlamentarne odbędą się 13 października 2019 roku. Polacy wybiorą 460 posłów i 100 senatorów.

źródło: Onet.pl

20-09-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)