REKLAMA
REKLAMA

Narkotyki i dopalacze zabijają. Szkoda Ciebie na takie patoklimaty

Edukacja i profilaktyka to jedno z wielu zadań wykonywanych przez policjantów, dla których priorytetem jest bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. W trakcie spotkania z młodzieżą policjanci informowali uczniów o kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”.

Policjanci zawsze odpowiadają na prośby placówek oświatowych, organizując spotkania edukacyjne dla młodzieży. Tym razem funkcjonariusze uczestniczyli w spotkaniu z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 w Ustrzykach Dolnych, gdzie omawiano kwestie szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Podczas wizyty policjanci informowali o kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowało kampanię o charakterze edukacyjno-profilaktycznym pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”, której hasło brzmi „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”. Została ona opracowana w ramach Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020, a jej realizacja przewidziana jest w okresie od 2 kwietnia do 31 grudnia br. Kampania ma na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i nowych narkotyków, tzw. dopalaczy, w tym konsekwencji zarówno zdrowotnych, prawnych, jak i społecznych uzależnienia od tych substancji.

KPP Ustrzyki Dolne

18-09-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)