REKLAMA
REKLAMA

OBWODNICA SANOKA: Rosną asfaltowe dywaniki! (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. Obwodnica Sanoka nabrała już dosyć wyraźnego kształtu. Kierowcy, mieszkańcy, turyści z niecierpliwością czekają na nowy trakt. Otrzymaliśmy zdjęcia z budowy od jednego z naszych Czytelników. Rosną asfaltowe dywaniki.

Jak podaje Internauta, asfalt pojawił się na drugim odcinku obwodnicy, między ulicami Stróżowską, a Działkową. Taki widok cieszy. Zgodnie z prognozami inwestycja ma być gotowa do końca tego roku.

Przypomnijmy, że umowę na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Sanoka w ciągu DK 28 podpisano 9 lutego 2016 r. Wykonawcą prac jest Konsorcjum spółek: Max Bögl Polska Sp. z o. o. i Max Bögl Stiftung &Co. KG. Wartość umowy opiewa na 140 mln zł brutto. Początek obwodnicy zlokalizowany jest na skrzyżowaniu istniejącej DK 28 i drogi wojewódzkiej nr 886 Domaradz – Sanok, a koniec na skrzyżowaniu z DK 84. Obwodnica ma długość blisko 7 km.

Wedle informacji przedstawionych przez Generalną Dyrekcje Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie, na dzień 7 maja globalne zaawansowanie prac, według analizy programu dla etapu robót, branży drogowej wynosi – 57,2%, branży mostowej – 71% , tzw. robót branżowych (sieci gazowej, kanalizacyjnej, wodociągowej itp.) – 52,93%

 

foto: mieszkaniec Sanoka

 

foto: GDDKiA

13-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)