REKLAMA
REKLAMA

Od poniedziałku przedszkole nr 3 zamknięte do odwołania

SANOK / PODKARPACIE. W związku ze zbiorowym zatruciem, jakie wystąpiło wśród dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 3 w Sanoku, od poniedziałku 28 października placówka będzie nieczynna do odwołania.

Tomasz Sokołowski

Najświeższe informacje w tej sprawie tutaj: SANOK: Zbiorowe zatrucie w przedszkolu. Oddział zakaźny pełny.

KOMUNIKAT URZĘDU MIASTA SANOKA

Dyrektor Samorządowego Przedszkola Publicznego Nr 3 w Sanoku Małgorzata Pietrzycka informuje rodziców, że przedszkole od poniedziałku do odwołania będzie nieczynne. Dn. 25 października do szpitala trafiło dziesięcioro dzieci z zaburzeniami jelitowo-żołądkowymi. Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny bada sytuację. Pierwsze wyniki badań mogą pojawić się najszybciej w najbliższy poniedziałek 28 października. Będziemy na bieżąco informować Państwa o sytuacji.

źródło: profil Urzędu Miasta Sanoka na Facebooku.

Przypomnijmy, że w przedszkolu na Błoniach w Sanoku doszło do zbiorowego zatrucia. Czytelnicy informowali nas o chorych dzieciach, które od wczoraj mają zgłaszać się do sanockiego szpitala. Cierpią na zaburzenia żołądkowo-jelitowe. Oddział zakaźny jest już pełny. W sprawie interweniuje sanepid. Pracownicy jednostki są w terenie, szukają ogniska zatrucia, trwa dochodzenie epidemiologiczne i oczekiwanie na wyniki badań.

W przedszkolu zlokalizowanym na Błoniach w Sanoku doszło do zbiorowego zatrucia. Aktualnie hospitalizowanych jest 16 osób, ale grupa narażona zatruciem to około 100 osób – informuje nas Adam Sidor, Podkarpacki Inspektor Sanitarny. – Od poniedziałku przedszkole będzie zamknięte – potwierdza inspektor.

Najświeższe informacje w tej sprawie tutaj: SANOK: Zbiorowe zatrucie w przedszkolu. Oddział zakaźny pełny.

Przedszkole Samorządowe nr 3 w Sanoku / archiwum Esanok.pl

26-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)