REKLAMA
REKLAMA

Od poniedziałku przedszkole nr 3 zamknięte do odwołania

SANOK / PODKARPACIE. W związku ze zbiorowym zatruciem, jakie wystąpiło wśród dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 3 w Sanoku, od poniedziałku 28 października placówka będzie nieczynna do odwołania.

Tomasz Sokołowski

Najświeższe informacje w tej sprawie tutaj: SANOK: Zbiorowe zatrucie w przedszkolu. Oddział zakaźny pełny.

KOMUNIKAT URZĘDU MIASTA SANOKA

Dyrektor Samorządowego Przedszkola Publicznego Nr 3 w Sanoku Małgorzata Pietrzycka informuje rodziców, że przedszkole od poniedziałku do odwołania będzie nieczynne. Dn. 25 października do szpitala trafiło dziesięcioro dzieci z zaburzeniami jelitowo-żołądkowymi. Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny bada sytuację. Pierwsze wyniki badań mogą pojawić się najszybciej w najbliższy poniedziałek 28 października. Będziemy na bieżąco informować Państwa o sytuacji.

źródło: profil Urzędu Miasta Sanoka na Facebooku.

Przypomnijmy, że w przedszkolu na Błoniach w Sanoku doszło do zbiorowego zatrucia. Czytelnicy informowali nas o chorych dzieciach, które od wczoraj mają zgłaszać się do sanockiego szpitala. Cierpią na zaburzenia żołądkowo-jelitowe. Oddział zakaźny jest już pełny. W sprawie interweniuje sanepid. Pracownicy jednostki są w terenie, szukają ogniska zatrucia, trwa dochodzenie epidemiologiczne i oczekiwanie na wyniki badań.

W przedszkolu zlokalizowanym na Błoniach w Sanoku doszło do zbiorowego zatrucia. Aktualnie hospitalizowanych jest 16 osób, ale grupa narażona zatruciem to około 100 osób – informuje nas Adam Sidor, Podkarpacki Inspektor Sanitarny. – Od poniedziałku przedszkole będzie zamknięte – potwierdza inspektor.

Najświeższe informacje w tej sprawie tutaj: SANOK: Zbiorowe zatrucie w przedszkolu. Oddział zakaźny pełny.

Przedszkole Samorządowe nr 3 w Sanoku / archiwum Esanok.pl

26-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)