REKLAMA
REKLAMA

Pacjenci sanockiego szpitala korzystają na inwestycjach. Dyrekcja przedstawia dane

SANOK / PODKARPACIE. Końcem miesiąca września 2019 r. minęło 6 miesięcy od oddania do użytkowania nowego bloku operacyjnego i centralnej sterylizacji oraz 12 miesięcy od uruchomienia nowego wyposażenia pracowni endoskopowej.

W tym okresie dzięki zrealizowaniu inwestycji „Poprawa bezpieczeństwa zdrowotnego w Regionie Bieszczadzkim poprzez rozbudowę i przebudowę SP ZOZ w Sanoku – ETAP I Blok Operacyjny i Centralna Sterylizatornia” z UE przeprowadzono 1660 operacji. Natomiast dzięki środkom skierowanym do szpitala z budżetu Państwa (800 tys. zł) za pośrednictwem Posła Piotra Uruskiego na zakup aparatury endoskopowej (gastroskopy i kolonoskopy z wyposażeniem pracowni) wykonano w okresie ostatniego roku 2911 badań – czytamy w komunikacie dyrekcji sanockiego szpitala. 

Obecnie staramy się za pośrednictwem Posła Ziemi Sanockiej Pana Piotra Uruskiego o środki finansowe z Funduszu Sprawiedliwości o dofinansowanie zakupu sprzętu medycznego dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, Bloku Operacyjnego i Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii 3 respiratorów, 3 kardiomonitorów i urządzenia do wspomagania kompresji klatki piersiowej za łączna kwotę 200 tys. zł. – czytamy dalej.

Dyrekcja SPZOZ w Sanoku

11-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)