REKLAMA
STALNEY
REKLAMA

PAKOSZÓWKA: Orszak Trzech Króli. Wspólne kolędowanie i jasełka (FOTO, VIDEO)

PAKOSZÓWKA: Orszak Trzech Króli. Wspólne kolędowanie i jasełka (FOTO, VIDEO)

PAKOSZÓWKA / PODKARPACIE. W minioną niedziele w Pakoszówce mieszkańcy wyruszyli z Orszakiem Trzech Króli. Było wspólne śpiewanie kolę oraz jasełka.

 

Orszak Trzech Króli to doskonała okazja zarówno dla wspólnego przeżycia i doświadczenia treści duchowych, jak i dania świadectwa wierze.Orszak odbył się pod honorowym patronatem J.E.ks. Abpa Adama Szala i Wojewody Podkarpackiego Ewy Leniart, patronem medialnym był eSanok.pl.

Świętowanie w Pakoszówce rozpoczęło się od uroczystej Mszy Świętej sprawowanej pod przewodnictwem księdza Macieja Dżugana, który w piękny sposób mówił do wiernych o potrzebie większego zaangażowania się i aktywne uczestnictwo w życiu Kościoła, ponieważ obecnie panuje tendencja do konsumpcyjnego trybu życia, związanego ze wzrastającym dobrobytem społeczeństwa.

Po uroczystej Liturgii wszyscy razem wyruszyli w barwnym Orszaku w kierunku Domu Kultury, gdzie rozpoczęły się przepiękne Jasełka o narodzinach Jezusa i towarzyszących temu wydarzeniu historiach pasterzy, mędrców ze wschodu oraz dworzan króla Heroda, w wykonaniu mieszkańców Pakoszówki, młodzieży, dzieci z Niepublicznego Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Pakoszówce.

Artyści zagrali w sposób niezwykle profesjonalny, niejedna scena teatralna może ich nam pozazdrościć. Aktorzy i zespół „Pakoszowianie” w przepięknym wykonaniu kolęd i pastorałek, przybliżyli sens narodzenia Pana oraz znaczenie czasu oczekiwania na Jego przyjście.Po zakończeniu Jasełek ksiądz Proboszcz Bolesław Konieczny zapoczątkował wspólną modlitwę, a Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Pakoszówka Pani Halina Kaczmarska podziękowała wszystkim mieszkańcom, którzy świętowali ten szczególny dzień oraz tym, którzy w jakikolwiek sposób przyłączyli się do organizacji Orszaku.Na zakończenie wszyscy chętni mogli wykonać pamiątkowe zdjęcie z aktorami, a następnie udali się na ciepły poczęstunek.Zorganizowany po raz trzeci Orszak Trzech Króli staje się nową wspólną rodzinną tradycją i okazją do wyznania wiary przez mieszkańców Pakoszówki.

 

materiały nadesłane

08-01-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)