REKLAMA
REKLAMA

PAKOSZÓWKA: Orszak Trzech Króli. Wspólne kolędowanie i jasełka (FOTO, VIDEO)

PAKOSZÓWKA: Orszak Trzech Króli. Wspólne kolędowanie i jasełka (FOTO, VIDEO)

PAKOSZÓWKA / PODKARPACIE. W minioną niedziele w Pakoszówce mieszkańcy wyruszyli z Orszakiem Trzech Króli. Było wspólne śpiewanie kolę oraz jasełka.

 

Orszak Trzech Króli to doskonała okazja zarówno dla wspólnego przeżycia i doświadczenia treści duchowych, jak i dania świadectwa wierze.Orszak odbył się pod honorowym patronatem J.E.ks. Abpa Adama Szala i Wojewody Podkarpackiego Ewy Leniart, patronem medialnym był eSanok.pl.

Świętowanie w Pakoszówce rozpoczęło się od uroczystej Mszy Świętej sprawowanej pod przewodnictwem księdza Macieja Dżugana, który w piękny sposób mówił do wiernych o potrzebie większego zaangażowania się i aktywne uczestnictwo w życiu Kościoła, ponieważ obecnie panuje tendencja do konsumpcyjnego trybu życia, związanego ze wzrastającym dobrobytem społeczeństwa.

Po uroczystej Liturgii wszyscy razem wyruszyli w barwnym Orszaku w kierunku Domu Kultury, gdzie rozpoczęły się przepiękne Jasełka o narodzinach Jezusa i towarzyszących temu wydarzeniu historiach pasterzy, mędrców ze wschodu oraz dworzan króla Heroda, w wykonaniu mieszkańców Pakoszówki, młodzieży, dzieci z Niepublicznego Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Pakoszówce.

Artyści zagrali w sposób niezwykle profesjonalny, niejedna scena teatralna może ich nam pozazdrościć. Aktorzy i zespół „Pakoszowianie” w przepięknym wykonaniu kolęd i pastorałek, przybliżyli sens narodzenia Pana oraz znaczenie czasu oczekiwania na Jego przyjście.Po zakończeniu Jasełek ksiądz Proboszcz Bolesław Konieczny zapoczątkował wspólną modlitwę, a Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Pakoszówka Pani Halina Kaczmarska podziękowała wszystkim mieszkańcom, którzy świętowali ten szczególny dzień oraz tym, którzy w jakikolwiek sposób przyłączyli się do organizacji Orszaku.Na zakończenie wszyscy chętni mogli wykonać pamiątkowe zdjęcie z aktorami, a następnie udali się na ciepły poczęstunek.Zorganizowany po raz trzeci Orszak Trzech Króli staje się nową wspólną rodzinną tradycją i okazją do wyznania wiary przez mieszkańców Pakoszówki.

 

materiały nadesłane

08-01-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)