REKLAMA
REKLAMA

AKTUALIZACJA: Zapakował szczeniaki do reklamówki i je wyrzucił! (FOTO)

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. W Pakoszówce znaleziono reklamówkę, w której ktoś wyrzucił trzy szczeniaki. Pieski czekała pewna śmierć. Jak podkreśla Aneta Zaleska ze Społecznego Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Sanoku, jeśli właściciele nie chcą mieć małych kotków czy piesków, warto pomyśleć o sterylizacji pupili.

Takie trzy maleństwa zostały znalezione w reklamówce w Pakoszówce, wyrzucone na pewną śmierć. Nie ma czego komentować. Najgorsze jest jednak to, że przy tak niskiej świadomości właściciela suczki-matki, kolejne mioty też tak będą kończyć. Właściciel powinien wysterylizować suczkę! Koniecznie – podkreśla Aneta Zaleska.

Jak dodaje nasza rozmówczyni, jest taka możliwość, że właściciele, którzy nie mogą sobie na to pozwolić ze względów finansowych, mają możliwość zwrócenia się o pomoc do swojej gminy bądź do STOnZ. Sterylizacja to sposób na walkę z bezdomnością niechcianych zwierząt. Schroniska już i tak pękają w szwach.

Może wśród naszych Czytelników znajdą się nowi właściciele tych ślicznych szczeniaczków?

Pieski mogą mieć około 5 tygodni. Pilnie poszukiwane są dla nich nowe domy.

Oddamy je tylko w odpowiedzialne ręce – kwituje Aneta Zaleska.

Dla zainteresowanych adopcją informacje są udzielane pod nr tel.: 793160873

Jak podaje sanocka policja osoba, która odnalazła maluchy oddała je do schroniska Wesoły Kundelek w Lesku. Lescy policjanci ustalili, że pieski zostały zapakowane do foliowego worka i przywiązane do drzewa w Pakoszówce – w miejscu, gdzie droga prowadzi w kierunku Lalina. Z relacji osoby zgłaszającej wynika, że szczeniaki były w dobrym stanie i musiały krótko przebywac w reklamówce.

Sprawę przekazano sanockiej policji. Prowadzone są czynności sprawdzające w związku z art. 35 Ustawy o ochronie zwierząt, czyli o odpowiedzialności karnej za zabijanie, uśmiercanie lub dokonywanie uboju zwierzęcia z naruszeniem przepisów ustawy albo znęcanie się nad zwierzęciem. 

 

foto: STOnZ Sanok

31-07-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)