REKLAMA
REKLAMA

AKTUALIZACJA: Zapakował szczeniaki do reklamówki i je wyrzucił! (FOTO)

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. W Pakoszówce znaleziono reklamówkę, w której ktoś wyrzucił trzy szczeniaki. Pieski czekała pewna śmierć. Jak podkreśla Aneta Zaleska ze Społecznego Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Sanoku, jeśli właściciele nie chcą mieć małych kotków czy piesków, warto pomyśleć o sterylizacji pupili.

Takie trzy maleństwa zostały znalezione w reklamówce w Pakoszówce, wyrzucone na pewną śmierć. Nie ma czego komentować. Najgorsze jest jednak to, że przy tak niskiej świadomości właściciela suczki-matki, kolejne mioty też tak będą kończyć. Właściciel powinien wysterylizować suczkę! Koniecznie – podkreśla Aneta Zaleska.

Jak dodaje nasza rozmówczyni, jest taka możliwość, że właściciele, którzy nie mogą sobie na to pozwolić ze względów finansowych, mają możliwość zwrócenia się o pomoc do swojej gminy bądź do STOnZ. Sterylizacja to sposób na walkę z bezdomnością niechcianych zwierząt. Schroniska już i tak pękają w szwach.

Może wśród naszych Czytelników znajdą się nowi właściciele tych ślicznych szczeniaczków?

Pieski mogą mieć około 5 tygodni. Pilnie poszukiwane są dla nich nowe domy.

Oddamy je tylko w odpowiedzialne ręce – kwituje Aneta Zaleska.

Dla zainteresowanych adopcją informacje są udzielane pod nr tel.: 793160873

Jak podaje sanocka policja osoba, która odnalazła maluchy oddała je do schroniska Wesoły Kundelek w Lesku. Lescy policjanci ustalili, że pieski zostały zapakowane do foliowego worka i przywiązane do drzewa w Pakoszówce – w miejscu, gdzie droga prowadzi w kierunku Lalina. Z relacji osoby zgłaszającej wynika, że szczeniaki były w dobrym stanie i musiały krótko przebywac w reklamówce.

Sprawę przekazano sanockiej policji. Prowadzone są czynności sprawdzające w związku z art. 35 Ustawy o ochronie zwierząt, czyli o odpowiedzialności karnej za zabijanie, uśmiercanie lub dokonywanie uboju zwierzęcia z naruszeniem przepisów ustawy albo znęcanie się nad zwierzęciem. 

 

foto: STOnZ Sanok

31-07-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)