REKLAMA
REKLAMA

Piłkarze Ekoball-u Stali ostro trenują! Ważne mecze sanoczan (VIDEO, FOTO)

Piłkarze Ekoball-u Stali ostro trenują! Ważne mecze sanoczan (VIDEO, FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. Zawodnicy Geo-Eko Ekoball-u Stali Sanok wracają na Wierchy. Stadion piłkarsko-lekkoatletyczny po remoncie wygląda znakomicie. Piłkarze palą się do gry, bo wiedzą, że początek tej rundy nie był w ich wykonaniu najlepszy. Najbliższe mecze dadzą odpowiedź na pytanie, czy włączymy się w walkę o awans.

Pojedynki zapowiadają się niezwykle ciekawie. Już w najbliższą sobotę 23 marca, mecz z Polonią Przemyśl. Następnie konfrontacja z liderem Wisłoką Dębica. Na pojedynek Karpatami Krosno nie trzeba nikogo, ani mobilizować, ani zapraszać. To nie jest mecz, to są derby. Podopiecznych Mateusza Ostrowskiego odwiedziliśmy na środowym treningu.

20. kolejka / IV liga podkarpacka
23 marca 2019 (sobota), godz. 14:00
Geo-Eko Ekoball Stal Sanok – Polonia Przemyśl
Stadion Wierchy w Sanoku


Pozostałe pary 20. kolejki: 23 marca 2019 (sobota):

JKS 1909 Jarosław – Sokół Kolbuszowa Dolna godz. 15:00
Stal Gorzyce – Piast Tuczempy godz. 13:00
Korona Rzeszów – Przełom Besko godz. 13:00
Izolator Boguchwała – Orzeł Przeworsk godz. 14:00
Błękitni Ropczyce – Wisłok Wiśniowa godz. 15:00
Sokół Nisko – Karpaty Krosno godz. 15:00
Igloopol Dębica – Wisłoka Dębica godz. 15:30
Rzemieślnik Pilzno – KS Wiązownica 24 marca, 14:00 (24 marca/niedziela)


Uwaga! Tylko 990 miejsc!

Jako, że zainteresowanie najbliższym meczem na obiekcie miejskim jest przeogromne, poniżej przedstawiamy klika ważnych informacji:

* Z przyczyn oczywistych, mecze w rundzie wiosennej odbywać się będą jako imprezy „niemasowe”, toteż maksymalna liczba osób, jaka może wejść na obiekt wynosi 990 osób. W czwartek oraz piątek (od 8 do 15) możliwy jest zakup biletów w przedsprzedaży, by nie czekać w kolejkach tuż przed meczem (biuro Klubu – stadion „Wierchy”). Kasa biletowa otwarta będzie o godz. 12:45.

Najbliższe dwa mecze – z Polonią Przemyśl oraz Karpatami Krosno (6.04.2019) można oglądać TYLKO Z TRYBUNY GŁÓWNEJ. Trybuna od ulicy Staszica będzie zamknięta.

UWAGA – w przypadku wejścia na obiekt 990 osób, bramy stadionu będą bezwzględnie zamknięte, ze względu na bezpieczeństwo oraz obowiązujące przepisy prawa. Zapraszamy zatem o przybycie na stadion odpowiednio wcześniej, by nie spotkała nikogo przykra niespodzianka.

* Zachęcamy do zakupu KARNETÓW, który umożliwi wejście na wszystkie mecze ligowe w rundzie wiosennej. Karnety można zakupić również w kasie biletowej tuż przed meczem. Cena – 65 zł.

* Zorganizowana grupa Kibiców naszego Klubu spotyka się na sanockim Rynku od godz. 13:00 (info od Kibiców – na zał. poniżej plakacie)

* REKLAMA – osoby zainteresowane reklamą podczas meczu (na banerze, na plakatach, na biletach, na telebimie, na stronach internetowych, etc.) zapraszamy do kontaktu z Klubem.


W dniu wczorajszym seniorska drużyna Geo-Eko EOBALL STAL SANOK odbyła pierwszy trening na „Wierchach”, by na nowo zapoznać się z murawą stadionu, na którym nie graliśmy prawie półtora roku (ostatni mecz w IV lidze – z LKS Pisarowce w listopadzie 2017 r.). Na plakacie z kolei przedstawione jest zdjęcie z jednego z ostatnich meczów mistrzowskich rozgrywanych na miejskim obiekcie… a rywalem była właśnie przemyska Polonia. Liczymy, że w sobotę trybuny również „pękać będą w szwach”, a nieustanny i kulturalny doping Kibiców porwie naszych piłkarzy do znakomitej gry i poprowadzi do zwycięstwa, na które bardzo liczymy.

Po trudnym początku rozgrywek, małym falstarcie w Ropczycach, i niezwykle ciężkim spotkaniu w Wiśniowej, wierzymy w to, że zjeżdżamy już z wyboistej i krętej drogi „punktowej” wprost na „ekspresówkę”, na której będziemy zdobywać jedynie komplety punktów.

W najbliższym meczu nie zagra jeszcze kontuzjowany Bartosz Sieradzki, który powoli wkracza w mocny trening, a za kartki będzie pauzował Jakub Kokoć. Pojawia się wiele pytań – w jakim zagramy zestawieniu? Odpowiedź brzmi – w najsilniejszym na dany dzień.

Do kadry meczowej powołani są kolejni juniorzy – wychowankowie – Adrian Milczanowski (2001) oraz Łukasz Gadomski (2002), Kacper Słysz (2000), i na stałe trenujący z pierwszym zespołem Dominik Pielech (2000). Dawid Posadzki (2000) oraz Gabriel Lusiusz (2001) nadal zmagają się z kontuzją, choć być może ten ostatni będzie już na sobotę gotowy. Jak wszyscy wiemy, przez cały mecz na boisku musi przebywać co najmniej dwóch młodzieżowców. Oprócz wyżej wymienionych mamy jeszcze młodzieżowców, choć nie juniorów – Damiana Barana oraz Szymona Słysza (1998), którzy z pewnością są brani pod uwagę do wyjściowej jedenastki.

Kto zagra na środku obrony za Kokocia? Czy trener postawi na juniora Gadomskiego czy na Sebastiana Suszko? A może znajdzie inne rozwiązanie – na grę trójką obrońców? Na bokach obrony również mocna rywalizacja (Słysz, Baran, Wójcik, Kaczmarski), tak jak i w środku pola (Jaklik, Tabisz, Lorenc, Femin, Sieradzki) oraz na skrzydłach (Ząbkiewicz, Milczanowski, Wójcik, Kaczmarski, Kuzio, Baran). W ataku również nikt nie liczy na pewne miejsce w składzie… Coraz mocniej młodzi naciskają doświadczonych piłkarzy, choć wyprzeć ze składu Krzanowskiego, Tabisza czy Lorenca z pewnością do łatwych zadań nie należy… To cieszy, bo dzięki dużej rywalizacji, chłopcy mocniej pracują na treningach, trener ma mniejszy ból głowy w przypadku kartek lub kontuzji, a kibice mogą być pewni, że każdy z piłkarzy na murawie zostawi całe serce. Serce niech zostanie na boisku, a punkty niech wezmą ze sobą do szatni, by przed zejściem do niej, móc „ryknąć” do Kibiców… „KTO WYGRAŁ MECZ”?! Tego życzymy piłkarzom, kibicom oraz sobie.

Polonia w pierwszych dwóch spotkaniach zremisowała – najpierw w Nisku z Sokołem 1-1, a w ubiegłą sobotę u siebie z Igloopolem Dębica 2-2.

W jesiennym meczu w Przemyślu zremisowaliśmy z gospodarzami 1-1 po bramce Jakuba Ząbkiewicza.

Po 19 kolejkach spotkań, Polonia zajmuje trzecią lokatę (38 pkt), a Ekoball-Stal – piąte miejsce (34 pkt).

za: KS Ekoball

21-03-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)