REKLAMA
REKLAMA

PIOTR KRZANOWSKI: Akumulatory naładowane. Wracamy do gry! (TERMINARZ, KADRA)

SANOK / PODKARPACIE. W sobotę 9 marca piłkarze Geo-Eko Ekoball-u Stali Sanok rozpoczną rundę rewanżową rozgrywek IV ligi podkarpackiej. Publikujemy terminarz rundy wiosennej oraz kadrę naszego zespołu. O kilka słów poprosiliśmy również bramkarza, a jednocześnie kapitana Ekoball-u Piotra Krzanowskiego.

Na zdjęciu Piotr Krzanowski, foto: Tomasz Sowa / archiwum eSanok.pl

– Akumulatory naładowane, ale naszą formę zweryfikują rozgrywki ligowe. Do każdego meczu będziemy podchodzić tak, aby go wygrać. Jesteśmy wymieniani w gronie faworytów do awansu, jednak drużyn z aspiracjami na III ligę jest kilka. Sparingi, które udało się rozegrać były dla nas dobrą lekcją przed tą rundą – mówi Piotr Krzanowski, bramkarz i jednocześnie kapitan Geo-Eko Ekoball-u Stal Sanok.

Nie ma wątpliwości, że dodatkowym atutem podopiecznych Mateusza Ostrowskiego jest fakt, że wracamy na Wierchy.

– Trzeba podziękować wszystkim tym, dzięki którym mogliśmy rozgrywać mecze zarówno w Bykowcach, jak i na obiektach Wiki w Sanoku. Nie ma jednak co ukrywać, że cieszymy się z powrotu na Wierchy, bo zawsze była to nasza świątynia. Drużynom przyjezdnym, na Wierchach zawsze grało się trudniej. Powrót cieszy, tym bardziej, że obiekt jest zmodernizowany – komentuje kapitan żółto-niebieskich.

red.


Terminarz piłkarzy Geo-Eko Ekoball-u Stali Sanok w rundzie wiosennej 2018 / 2019:

18. kolejka (9 marca), godz. 14:00
Błękitni Ropczyce – Geo-Eko Ekoball Stal Sanok (0:2)*

19. kolejka (16-17 marca), godz. 14:00
Wisłok Wiśniowa – Geo-Eko Ekoball Stal Sanok (2:1)

20. kolejka (23-24 marca), godz. 14:00
Geo-Eko Ekoball Stal Sanok – Polonia Przemyśl (1:1)

21. kolejka (30-31 marca), godz. 14:00
Wisłoka Dębica – Geo-Eko Ekoball Stal Sanok (0:0)

22. kolejka (6-7 kwietnia), godz. 14:00
Geo-Eko Ekoball Stal Sanok – Karpaty Krosno (1:0)

23. kolejka (13-14 kwietnia), godz. 14:00
Sokół Kolbuszowa Dolna – Geo-Eko Ekoball Stal Sanok (0:3)

24. kolejka (20 kwietnia), godz. 14:00
Geo-Eko Ekoball Stal Sanok – Piast Tuczempy (2:2)

25. kolejka (27-28 kwietnia)
Przełom Besko – Geo-Eko Ekoball Stal Sanok (0:2)

26. kolejka (1 maja)
Geo-Eko Ekoball Stal Sanok – Orzeł Przeworsk (7:1)

27. kolejka (4-5 maja)
KS Wiązownica – Geo-Eko Ekoball Stal Sanok (1:1)

28. kolejka (11-12 maja)
Geo-Eko Ekoball Stal Sanok – Rzemieślnik Pilzno (2:0)

29. kolejka (18-19 maja)
Izolator Boguchwała – Geo-Eko Ekoball Stal Sanok (2:2)

30. kolejka (25-26 maja)
Geo-Eko Ekoball Stal Sanok – Korona Rzeszów (1:0)

31. kolejka (29 maja)
Stal Gorzyce – Geo-Eko Ekoball Stal Sanok (1:3)

32. kolejka (1-2 czerwca)
Geo-Eko Ekoball Stal Sanok – JKS 1909 Jarosław (0:0)

33. kolejka (8-9 czerwca)
Sokół Nisko – Geo-Eko Ekoball Stal Sanok (0:1)

34. kolejka (15-16 czerwca)
Geo-Eko Ekoball Stal Sanok – Igloopol Dębica (0:2)

*w nawiasach wynik pierwszego meczu, godziny meczów będziemy podawać na bieżąco

 


Kadra Geo-Eko Ekoball-u Stali Sanok w rundzie wiosennej 2018 / 2019:

Bramkarze:
Piotr Krzanowski, Rafał Michura, Dominik Przyboś.

Obrońcy:
Karol Adamiak,  Dawid Gąsior, Konrad Kaczmarski, Jakub Kokoć, Sebastian Suszko, Patryk Wójcik.

Pomocnicy:
Damian Baran, Arkadiusz Femin, Krystian Jaklik, Piotr Lorenc, Gabriel Lusiusz, Damian Niemczyk, Bartosz Sieradzki, Szymon Słysz, Łukasz Tabisz, Jakub Ząbkiewicz.

Napastnicy:
Dominik Pielech, Sebastian Sobolak.

 


W przerwie zimowej doszło do kilku zmian, nie tylko personalnych. Ze sponsoringu drużyny wycofał się jeden z głównych sponsorów, a zatem zmianie uległa nazwa zespołu, która od stycznia brzmi GEO-EKO EKOBALL STAL SANOK.

Mecze mistrzowskie wiosną rozgrywać będziemy na stadionie miejskim lub na obiektach Ekoball w Bykowcach. Bardzo liczymy na to, że na „Wierchach” uda się zagrać już pierwszy mecz u siebie – z Polonią Przemyśl, ale na ostateczne rozstrzygnięcia czekać będziemy do ostatnich chwil…

10 kwietnia zagramy półfinał okręgowego Pucharu Polski, który będzie przepustką nr 1 do tego by powtórzyć coś, co miało miejsce ponad dekadę temu, mianowicie zwycięskie mecze z Widzewem, Podbeskidziem czy Legią…

W drużynie doszło również do kilku zmian kadrowych.

Do szerokiej kadry zespołu dołączył 21-letni Damian Baran, który w rundzie jesiennej reprezentował barwy IV-ligowej drużyny KS Wiązownica, a wcześniej III-ligowej Wólki Pełkińskiej oraz juniorów Stali Rzeszów, która występowała w CLJ. Jest to bardzo wszechstronny piłkarz, który swego czasu był królem strzelców w Centralnej Lidze Juniorów, w Wiązownicy grał na obronie, a przez trenera ostrowskiego próbowany jest na skrzydle… Zawodnik ten grać będzie z numerem 18.

Również nasze szeregi wzmocnił 17-letni Gabriel Lusiusz, którego starszy o rok brat występuje w Cracovii Kraków. Gabriel jest piłkarzem środka pola, przywdzieje trykot klubowy oznaczony numerem 19. Niestety w ubiegłym tygodniu Lusiusz nabawił się kontuzji kolana, która wyeliminuje go z gry na pewien okres.

Lusiusz dołączył do grona kontuzjowanych, tj. Kamila Adamiaka, Bartosza Sieradzkiego, który powoli wraca do treningów po operacji kolana, a także Dawida Gąsiora, którego czeka rekonstrukcja wiązadeł krzyżowych, co niestety spowoduje dłuższą absencję w grze. Od stycznia z kontuzją zmaga się również inny młodzieżowiec – Dawid Posadzki, na którego rajdy oskrzydlające wiosną bardzo liczymy.

Jeżeli chodzi o szeroką kadrę seniorów – do gotowości gry w każdej chwili są juniorzy starsi grający na najwyższym szczeblu Ligi Wojewódzkiej, którzy są gwarantem, że ławka rezerwowych nigdy nie będzie opustoszała… W pierwszej kolejności szykowani do gry będą: Adrian Milczanowski – wszechstronny piłkarz ofensywny, potrafiący grać zarówno w ataku, jak i w środku pola oraz na skrzydle, Kacper Słysz – środkowy pomocnik, ogromny walczak, i bezwzględnie jeden spośród trójki bramkarzy – Rafał Michura, Dominik Przyboś oraz Mateusz Jagniszczak. W kręgu zainteresowań pierwszego trenera są również inne nazwiska, ale… na każdego przyjdzie czas.

Z drużyny ubył pierwszoplanowy piłkarz rundy jesiennej – Rafał Domaradzki, który na zasadzie transferu definitywnego przenosi się do III-ligowego zespołu – Wiślanie Jaśkowice. O innych ubytkach poinformujemy, jeśli informacje będą potwierdzone stosownymi podpisami.

za: KS Ekoball


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Trener Ekoball-u Stali: Jesteśmy głodni ligowej rywalizacji! (VIDEO)

foto nagłówek: Tomasz Sowa (2), archiwum eSanok.pl

08-03-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)