REKLAMA
REKLAMA

PIOTR KRZANOWSKI: Akumulatory naładowane. Wracamy do gry! (TERMINARZ, KADRA)

SANOK / PODKARPACIE. W sobotę 9 marca piłkarze Geo-Eko Ekoball-u Stali Sanok rozpoczną rundę rewanżową rozgrywek IV ligi podkarpackiej. Publikujemy terminarz rundy wiosennej oraz kadrę naszego zespołu. O kilka słów poprosiliśmy również bramkarza, a jednocześnie kapitana Ekoball-u Piotra Krzanowskiego.

Na zdjęciu Piotr Krzanowski, foto: Tomasz Sowa / archiwum eSanok.pl

– Akumulatory naładowane, ale naszą formę zweryfikują rozgrywki ligowe. Do każdego meczu będziemy podchodzić tak, aby go wygrać. Jesteśmy wymieniani w gronie faworytów do awansu, jednak drużyn z aspiracjami na III ligę jest kilka. Sparingi, które udało się rozegrać były dla nas dobrą lekcją przed tą rundą – mówi Piotr Krzanowski, bramkarz i jednocześnie kapitan Geo-Eko Ekoball-u Stal Sanok.

Nie ma wątpliwości, że dodatkowym atutem podopiecznych Mateusza Ostrowskiego jest fakt, że wracamy na Wierchy.

– Trzeba podziękować wszystkim tym, dzięki którym mogliśmy rozgrywać mecze zarówno w Bykowcach, jak i na obiektach Wiki w Sanoku. Nie ma jednak co ukrywać, że cieszymy się z powrotu na Wierchy, bo zawsze była to nasza świątynia. Drużynom przyjezdnym, na Wierchach zawsze grało się trudniej. Powrót cieszy, tym bardziej, że obiekt jest zmodernizowany – komentuje kapitan żółto-niebieskich.

red.


Terminarz piłkarzy Geo-Eko Ekoball-u Stali Sanok w rundzie wiosennej 2018 / 2019:

18. kolejka (9 marca), godz. 14:00
Błękitni Ropczyce – Geo-Eko Ekoball Stal Sanok (0:2)*

19. kolejka (16-17 marca), godz. 14:00
Wisłok Wiśniowa – Geo-Eko Ekoball Stal Sanok (2:1)

20. kolejka (23-24 marca), godz. 14:00
Geo-Eko Ekoball Stal Sanok – Polonia Przemyśl (1:1)

21. kolejka (30-31 marca), godz. 14:00
Wisłoka Dębica – Geo-Eko Ekoball Stal Sanok (0:0)

22. kolejka (6-7 kwietnia), godz. 14:00
Geo-Eko Ekoball Stal Sanok – Karpaty Krosno (1:0)

23. kolejka (13-14 kwietnia), godz. 14:00
Sokół Kolbuszowa Dolna – Geo-Eko Ekoball Stal Sanok (0:3)

24. kolejka (20 kwietnia), godz. 14:00
Geo-Eko Ekoball Stal Sanok – Piast Tuczempy (2:2)

25. kolejka (27-28 kwietnia)
Przełom Besko – Geo-Eko Ekoball Stal Sanok (0:2)

26. kolejka (1 maja)
Geo-Eko Ekoball Stal Sanok – Orzeł Przeworsk (7:1)

27. kolejka (4-5 maja)
KS Wiązownica – Geo-Eko Ekoball Stal Sanok (1:1)

28. kolejka (11-12 maja)
Geo-Eko Ekoball Stal Sanok – Rzemieślnik Pilzno (2:0)

29. kolejka (18-19 maja)
Izolator Boguchwała – Geo-Eko Ekoball Stal Sanok (2:2)

30. kolejka (25-26 maja)
Geo-Eko Ekoball Stal Sanok – Korona Rzeszów (1:0)

31. kolejka (29 maja)
Stal Gorzyce – Geo-Eko Ekoball Stal Sanok (1:3)

32. kolejka (1-2 czerwca)
Geo-Eko Ekoball Stal Sanok – JKS 1909 Jarosław (0:0)

33. kolejka (8-9 czerwca)
Sokół Nisko – Geo-Eko Ekoball Stal Sanok (0:1)

34. kolejka (15-16 czerwca)
Geo-Eko Ekoball Stal Sanok – Igloopol Dębica (0:2)

*w nawiasach wynik pierwszego meczu, godziny meczów będziemy podawać na bieżąco

 


Kadra Geo-Eko Ekoball-u Stali Sanok w rundzie wiosennej 2018 / 2019:

Bramkarze:
Piotr Krzanowski, Rafał Michura, Dominik Przyboś.

Obrońcy:
Karol Adamiak,  Dawid Gąsior, Konrad Kaczmarski, Jakub Kokoć, Sebastian Suszko, Patryk Wójcik.

Pomocnicy:
Damian Baran, Arkadiusz Femin, Krystian Jaklik, Piotr Lorenc, Gabriel Lusiusz, Damian Niemczyk, Bartosz Sieradzki, Szymon Słysz, Łukasz Tabisz, Jakub Ząbkiewicz.

Napastnicy:
Dominik Pielech, Sebastian Sobolak.

 


W przerwie zimowej doszło do kilku zmian, nie tylko personalnych. Ze sponsoringu drużyny wycofał się jeden z głównych sponsorów, a zatem zmianie uległa nazwa zespołu, która od stycznia brzmi GEO-EKO EKOBALL STAL SANOK.

Mecze mistrzowskie wiosną rozgrywać będziemy na stadionie miejskim lub na obiektach Ekoball w Bykowcach. Bardzo liczymy na to, że na „Wierchach” uda się zagrać już pierwszy mecz u siebie – z Polonią Przemyśl, ale na ostateczne rozstrzygnięcia czekać będziemy do ostatnich chwil…

10 kwietnia zagramy półfinał okręgowego Pucharu Polski, który będzie przepustką nr 1 do tego by powtórzyć coś, co miało miejsce ponad dekadę temu, mianowicie zwycięskie mecze z Widzewem, Podbeskidziem czy Legią…

W drużynie doszło również do kilku zmian kadrowych.

Do szerokiej kadry zespołu dołączył 21-letni Damian Baran, który w rundzie jesiennej reprezentował barwy IV-ligowej drużyny KS Wiązownica, a wcześniej III-ligowej Wólki Pełkińskiej oraz juniorów Stali Rzeszów, która występowała w CLJ. Jest to bardzo wszechstronny piłkarz, który swego czasu był królem strzelców w Centralnej Lidze Juniorów, w Wiązownicy grał na obronie, a przez trenera ostrowskiego próbowany jest na skrzydle… Zawodnik ten grać będzie z numerem 18.

Również nasze szeregi wzmocnił 17-letni Gabriel Lusiusz, którego starszy o rok brat występuje w Cracovii Kraków. Gabriel jest piłkarzem środka pola, przywdzieje trykot klubowy oznaczony numerem 19. Niestety w ubiegłym tygodniu Lusiusz nabawił się kontuzji kolana, która wyeliminuje go z gry na pewien okres.

Lusiusz dołączył do grona kontuzjowanych, tj. Kamila Adamiaka, Bartosza Sieradzkiego, który powoli wraca do treningów po operacji kolana, a także Dawida Gąsiora, którego czeka rekonstrukcja wiązadeł krzyżowych, co niestety spowoduje dłuższą absencję w grze. Od stycznia z kontuzją zmaga się również inny młodzieżowiec – Dawid Posadzki, na którego rajdy oskrzydlające wiosną bardzo liczymy.

Jeżeli chodzi o szeroką kadrę seniorów – do gotowości gry w każdej chwili są juniorzy starsi grający na najwyższym szczeblu Ligi Wojewódzkiej, którzy są gwarantem, że ławka rezerwowych nigdy nie będzie opustoszała… W pierwszej kolejności szykowani do gry będą: Adrian Milczanowski – wszechstronny piłkarz ofensywny, potrafiący grać zarówno w ataku, jak i w środku pola oraz na skrzydle, Kacper Słysz – środkowy pomocnik, ogromny walczak, i bezwzględnie jeden spośród trójki bramkarzy – Rafał Michura, Dominik Przyboś oraz Mateusz Jagniszczak. W kręgu zainteresowań pierwszego trenera są również inne nazwiska, ale… na każdego przyjdzie czas.

Z drużyny ubył pierwszoplanowy piłkarz rundy jesiennej – Rafał Domaradzki, który na zasadzie transferu definitywnego przenosi się do III-ligowego zespołu – Wiślanie Jaśkowice. O innych ubytkach poinformujemy, jeśli informacje będą potwierdzone stosownymi podpisami.

za: KS Ekoball


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Trener Ekoball-u Stali: Jesteśmy głodni ligowej rywalizacji! (VIDEO)

foto nagłówek: Tomasz Sowa (2), archiwum eSanok.pl

08-03-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)