REKLAMA
REKLAMA

POLSKA W PIGUŁCE: PiS liderem, pozostałe ugrupowania powyżej progu w prawyborach

WIERUSZÓW / POLSKA. W gminie Wieruszów w okręgu sieradzkim zorganizowano prawybory. To miejsce nazywane jest „Polską w pigułce”. Wyborcy mogli oddać swój głos na jeden z komitetów wyborczych. Jak prezentują się wyniki?

Wieruszów, który jest nazywany „Polską w pigułce”, kolejny raz podjął inicjatywę zorganizowania prawyborów, które przeprowadzono w niedzielę 6 października. Pierwsze takie wydarzenie zorganizowano w 1997 roku. Warto dodać, że w gminie, od wielu lat wynik lokalnego głosowania, czy to w wyborach parlamentarnych, prezydenckich czy do Unii Europejskiej, jest bardzo zbliżony do wyników z ogólnopolskich. Różnica w wynikach zazwyczaj mieści się w granicy błędu statystycznego.

Tym razem umożliwiono wyborcom oddanie głosów na jeden z sześciu komitetów wyborczych, w 12 lokalach wyborczych między 8.00 a 18.00. Frekwencja była na poziomie 13 proc.

Gdyby w najbliższa niedzielę wyniki były takie, jak w prawyborach w Wieruszowie, to pięć ogólnopolskich komitetów wyborczych przekroczyłoby próg wyborczy i weszło do sejmu.

 

Wyniki z Wieruszowa prezentowały się następująco:

PiS – 46,50 proc.
KO – 23,49 proc.
SLD – 13,08 proc.
PSL – 7,86 proc.
Konfederacja – 7,02 proc.

Wybory parlamentarne zaplanowano na 13 października. Polacy wybiorą na czteroletnią kadencję 460 posłów i 100 senatorów.

Grafika: ewybory.eu

Grafika: ewybory.eu

 

źródło: foto senat.gov.pl

07-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)