REKLAMA
REKLAMA

POLSKA W PIGUŁCE: PiS liderem, pozostałe ugrupowania powyżej progu w prawyborach

WIERUSZÓW / POLSKA. W gminie Wieruszów w okręgu sieradzkim zorganizowano prawybory. To miejsce nazywane jest „Polską w pigułce”. Wyborcy mogli oddać swój głos na jeden z komitetów wyborczych. Jak prezentują się wyniki?

Wieruszów, który jest nazywany „Polską w pigułce”, kolejny raz podjął inicjatywę zorganizowania prawyborów, które przeprowadzono w niedzielę 6 października. Pierwsze takie wydarzenie zorganizowano w 1997 roku. Warto dodać, że w gminie, od wielu lat wynik lokalnego głosowania, czy to w wyborach parlamentarnych, prezydenckich czy do Unii Europejskiej, jest bardzo zbliżony do wyników z ogólnopolskich. Różnica w wynikach zazwyczaj mieści się w granicy błędu statystycznego.

Tym razem umożliwiono wyborcom oddanie głosów na jeden z sześciu komitetów wyborczych, w 12 lokalach wyborczych między 8.00 a 18.00. Frekwencja była na poziomie 13 proc.

Gdyby w najbliższa niedzielę wyniki były takie, jak w prawyborach w Wieruszowie, to pięć ogólnopolskich komitetów wyborczych przekroczyłoby próg wyborczy i weszło do sejmu.

 

Wyniki z Wieruszowa prezentowały się następująco:

PiS – 46,50 proc.
KO – 23,49 proc.
SLD – 13,08 proc.
PSL – 7,86 proc.
Konfederacja – 7,02 proc.

Wybory parlamentarne zaplanowano na 13 października. Polacy wybiorą na czteroletnią kadencję 460 posłów i 100 senatorów.

Grafika: ewybory.eu

Grafika: ewybory.eu

 

źródło: foto senat.gov.pl

07-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)