REKLAMA
REKLAMA

Po 10 latach do miasta wraca Sanocka Liga Siatkówki! Pierwsze mecze już w piątek

SANOK / PODKARPACIE. W tym roku mija 10 lat od rozegrania ostatniej edycji Sanockiej Ligi Siatkówki. Kiedyś niezwykle popularnej. Dość powiedzieć, że w rekordowym sezonie w rozgrywkach uczestniczyło aż 19 drużyn! Dziś w szranki staje 13 zespołów z Sanoka i okolic. Właśnie dzięki tej lidze powstało TSV. Teraz organizatorzy chcą nawiązać do tej pięknej, siatkarskiej tradycji.

ts

Tak się to wszystko zaczęło…

W 2001 roku cztery siatkarskie drużyny amatorskie rozegrały turniej. Rok później chęć rywalizacji zgłosiło aż 12 zespołów. Pasjonaci zdecydowali się na stworzenie Sanockiej Ligi Siatkówki. Prezentowany przez zawodników poziom wzrastał, stąd pomyślano o stworzeniu klubu i zgłoszeniu drużyny do rozgrywek wojewódzkich pod egidą Podkarpackiego Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej. W sanockiej lidze swoją karierę rozpoczynał Tomasz Kusior – zawodnik, który występował na parkietach Plus Ligi w barwach Resovii Rzeszów, zdobył z nią zresztą srebrny i brązowy medal mistrzostw Polski, uczestniczył w zgrupowaniach reprezentacji Polski B. Klub wyszkolił również innych solidnych graczy. W I lidze swoje umiejętności prezentował Jakub Zmarz. Na parkietach II ligi występowali z kolei między innymi Wojciech Jezior i Piotr Sokołowski.

SLS dała podwaliny pod budowę Stowarzyszenia Towarzystwa Sportowego Volleyball, które zarejestrowano w 2004 roku. Przez lata klub rozwijał się organizacyjnie i sportowo. Budowano coraz silniejszy zespół seniorów jednocześnie wzmacniając potencjał i poziom wyszkolenia grup młodzieżowych. W wydaniu seniorskim najwyżej grano w sezonach 2016/2017 i 2017/2018, kiedy TSV zaliczano do grona pierwszoligowców. Dziś, choć seniorska karta nie jest zapisywana, to coraz większe sukcesy odnoszą nasi młodzi siatkarze. Jeśli chodzi o indywidualności, to tylko czekać jak talent i ponadprzeciętne umiejętności Sebastiana Kwiatkowskiego, Michała Ostrowskiego, braci Dominika i Damiana Bodziaków przekują się na grę na wysokim, klubowym czy reprezentacyjnym poziomie.

W 2014 roku podczas ostatniego w tamtym sezonie meczu TSV, odbyła się uroczystość związana z obchodami 10-lecia istnienia klubu. Odznaczenia z rąk prezesa PWZPS Wiesława Radomskiego otrzymały osoby, które przez dekadę budowały sanocką siatkówkę: Wanda Lichnowska, Bartosz Serwatko, Wiesław Pietryka, Maciej Wiśniowski, Robert Ćwikła, Wiesław Bajger, Leon Bryndza, Tomasz Kusior, Jakub Zmarz, Wiesław Semeniuk, Anita i Krzysztof Sokołowscy. W kolejnych latach do grona osób, które włączyły się do budowania sanockiej siatkówki dołączyli choćby: Michał Bodziak, Robert Hnat, Dorota Kondyjowska, Andrzej Ostrowski, Tomasz Matura i Wacław Stelmach. Niemal od samego początku bardzo blisko tej dyscypliny był Tomasz Jadczyszyn.

Nowa historia SLS od 2019 roku!

Reaktywacja Sanockiej Ligi Siatkówki nastąpi 11 stycznia. Do rozgrywek zgłosiło się 13 zespołów nie tylko z Sanoka, ale także z: Brzozowa, Rymanowa, Izdebek, Lutczy, Leska czy Bukowska. Mecze będą rozgrywane w czterech salach: SP2 Humniska, SP4 Sanok, SP8 Sanok i ZS5 Sanok. Organizatorem rozgrywek jest TSV i MOSiR przy współpracy z urzędem miasta i starostwem.

Chcemy wrócić do korzeni, nawiązać do pięknej tradycji. Kiedyś rozgrywki SLS były prawdziwym sportowym świętem w naszym mieście. Mamy nadzieję, że tak będzie i teraz – mówi Andrzej Ostrowski, prezes TSV.

Drużyny biorące udział w SLS 2019:

Belfry
Mansard
TSV Sanok
PWSZ Sanok
PZG Sanok
LeSan
FC Walczaki
TS Bukowsko
Vivio Brzozów
Leśnicy – Lesko
Lutcza
GOK Later Rymanów
Volley „Poexim” Izdebki

Patronem medialnym Sanockiej Ligi Siatkówki został portal Esanok.pl

Publikujemy terminarz na pierwsze trzy kolejki Sanockiej Ligi Siatkówki

źródło: TSV

foto: Jakub Stefanowski

07-01-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)