REKLAMA
REKLAMA

Podkarpaccy terytorialsi mistrzami Polski w armwrestlingu! (FOTO)

PODKARPACIE. Braterski sukces sportowy żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” w armwrestlingu.


Nie tak dawno bo początkiem roku przedstawiliśmy sylwetkę żołnierza 3. PBOT a zarazem zawodniczki, która po raz pierwszy zwycięsko zadebiutowała w zawodowej lidze MMA w Japonii.

Bracia Adrian i Damian Biega to najsilniejsi zawodnicy w armwrestlingu, którzy przywieźli z XIX Mistrzostw Polski w siłowaniu na rękę po dwa medale. Turniej odbył się w dniach 7 – 8 kwietnia br. w Warszawie. Adrian w kategorii mężczyzn – Junior do lat 21 w wadze do 80 kg, na prawą i lewą rękę zdobył Mistrzostwo Polski i przywiózł dwa złote medale. Damian w kategorii mężczyzn – Junior do lat 21 w wadze do 70 kg, na lewą i prawą rękę zdobył mistrzostwo i wicemistrzostwo Polski wygrywając złoty i srebrny medal. Niebawem, bo już 14 maja, reprezentować będą Polskę na Mistrzostwach Europy w Grecji.

Obydwaj bracia od 5 lat uprawiają dyscyplinę sportową armwrestling. Trenują 6 razy w tygodniu
w Spartan Armwrestling Club z siedzibą w Rymanowie i w Warszawie pod okiem trenera Grzegorza Nowotarskiego.

Przez te kilka lat w sumie zgromadzili na swoim koncie wiele medali: złote, srebrne i brązowe Mistrzostw Polski, Pucharu Polski, Mistrzostw Polski Południowej, Międzynarodowego Turnieju na Słowacji, Pucharów Podkarpacia i wielu innych turniejów. W sumie w tym krótkim czasie bracia Biega zdobyli blisko 40 medali i 15 pucharów.

Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej już kolejny raz pokazali, że sprawność fizyczna jest podstawą, aby społeczeństwo czuło się bezpiecznie, mając wsparcie sprawnych i dobrze wyszkolonych ludzi. Z każdym dniem ćwiczeń zostają zasileni kolejną porcją wiedzy i praktycznych umiejętności, które będą mogli wykorzystać dla ratowania zdrowia i życia ludzi w swoich małych ojczyznach. Ci młodzi ochotnicy to również osoby, które w sytuacjach kryzysowych, klęsk żywiołowych i nieszczęśliwych wypadkach zawsze będą najbliżej i na ich pomoc będziemy mogli liczyć o każdej porze dnia i nocy.

Biorąc udział w tego typu przedsięwzięciach terytorialsi z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej godnie reprezentują podkarpacką brygadę sięgając po najwyższe trofea. Dzięki naszym żołnierzom o stolicy Podkarpacia słyszy cała Polska.

 

Zdjęcia: własność Adrian Biega

por. Witold SURA
rzecznik prasowy
3.Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej
im. płk. Łukasza Cieplińskiego

20-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)