REKLAMA
REKLAMA

Podkarpaccy terytorialsi mistrzami Polski w armwrestlingu! (FOTO)

PODKARPACIE. Braterski sukces sportowy żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” w armwrestlingu.


Nie tak dawno bo początkiem roku przedstawiliśmy sylwetkę żołnierza 3. PBOT a zarazem zawodniczki, która po raz pierwszy zwycięsko zadebiutowała w zawodowej lidze MMA w Japonii.

Bracia Adrian i Damian Biega to najsilniejsi zawodnicy w armwrestlingu, którzy przywieźli z XIX Mistrzostw Polski w siłowaniu na rękę po dwa medale. Turniej odbył się w dniach 7 – 8 kwietnia br. w Warszawie. Adrian w kategorii mężczyzn – Junior do lat 21 w wadze do 80 kg, na prawą i lewą rękę zdobył Mistrzostwo Polski i przywiózł dwa złote medale. Damian w kategorii mężczyzn – Junior do lat 21 w wadze do 70 kg, na lewą i prawą rękę zdobył mistrzostwo i wicemistrzostwo Polski wygrywając złoty i srebrny medal. Niebawem, bo już 14 maja, reprezentować będą Polskę na Mistrzostwach Europy w Grecji.

Obydwaj bracia od 5 lat uprawiają dyscyplinę sportową armwrestling. Trenują 6 razy w tygodniu
w Spartan Armwrestling Club z siedzibą w Rymanowie i w Warszawie pod okiem trenera Grzegorza Nowotarskiego.

Przez te kilka lat w sumie zgromadzili na swoim koncie wiele medali: złote, srebrne i brązowe Mistrzostw Polski, Pucharu Polski, Mistrzostw Polski Południowej, Międzynarodowego Turnieju na Słowacji, Pucharów Podkarpacia i wielu innych turniejów. W sumie w tym krótkim czasie bracia Biega zdobyli blisko 40 medali i 15 pucharów.

Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej już kolejny raz pokazali, że sprawność fizyczna jest podstawą, aby społeczeństwo czuło się bezpiecznie, mając wsparcie sprawnych i dobrze wyszkolonych ludzi. Z każdym dniem ćwiczeń zostają zasileni kolejną porcją wiedzy i praktycznych umiejętności, które będą mogli wykorzystać dla ratowania zdrowia i życia ludzi w swoich małych ojczyznach. Ci młodzi ochotnicy to również osoby, które w sytuacjach kryzysowych, klęsk żywiołowych i nieszczęśliwych wypadkach zawsze będą najbliżej i na ich pomoc będziemy mogli liczyć o każdej porze dnia i nocy.

Biorąc udział w tego typu przedsięwzięciach terytorialsi z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej godnie reprezentują podkarpacką brygadę sięgając po najwyższe trofea. Dzięki naszym żołnierzom o stolicy Podkarpacia słyszy cała Polska.

 

Zdjęcia: własność Adrian Biega

por. Witold SURA
rzecznik prasowy
3.Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej
im. płk. Łukasza Cieplińskiego

20-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)