REKLAMA
REKLAMA

PODKARPACIE: Śmiertelne zatrucie czadem. Nie żyje kobieta

PRZEMYŚL / PODKARPACIE. W niedzielę po godz. 18.00 w Przemyślu doszło do zatrucia tlenkiem węgla. Niestety, jeden z przypadków okazał się śmiertelny.

W dniu dzisiejszym Dyspozytornia Medyczna DM0905 Przemyśl odebrała dwa zgłoszenia o zesłabnięciu w łazience. Jedno na ulicy Kosynierów drugie na ul. Ofiar Katynia. Po przybyciu karetek w miejsca zgłoszeń od razu zadziałał czujnik tlenku węgla informując ratowników, że w mieszkaniach ulatnia się czad.Wezwano na pomoc siły jednostki KM PSP w Przemyślu. Niestety, w jednym przypadku pacjentka, pomimo bohaterskiej postawy sąsiada, który podjął reanimację, zmarła wskutek zatrucia tlenkiem węgla. Druga pacjentka trafiła do szpitala. Trzecie zgłoszenie było na ul. Lelewela, zrealizowała je Państwowa Straż Pożarna – relacjonują ratownicy z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu na Facebooku.

Przypominamy wielokrotnie powtarzany apel: Proszę sprawdzać stan techniczny piecyków oraz przewodów kominowych i wentylacji! Warto też zakupić domowy czujnik tlenku węgla. Ta inwestycja to koszt kilkudziesięciu złotych . Kilkadziesiąt złotych w tym przypadku jest ceną życia – dodają.

24-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)