REKLAMA
REKLAMA

Pokazy klubu karate KUMITE Niebieszczany (VIDEO, ZDJĘCIA)

Pokazy klubu karate KUMITE Niebieszczany (VIDEO, ZDJĘCIA)

NIEBIESZCZANY / PODKARPACIE. Klub KS Karate Kyokushin KUMITE Niebieszczany brał udział w dwóch pokazach, które spotkały się ze sporym zainteresowaniem. Pierwszy odbył się w Niebieszczanach z okazji turnieju piłki nożnej, a drugi wykonany został z okazji finału WOŚP w Prusieku.

Klub UKS Karate Kyokushin KUMITE Niebieszczany działa od września 2018, w Niebieszczanach.

– Dzielimy się na grupę początkująca, która stanowią dzieci i zaawansowaną, tworzą ją osoby, które wcześniej miały do czynienia już z karate. Klub posiada również sekcje w Bukowsku i Nowotańcu – informuje Anna Czaban z UKS Karate Kyokushin KUMITE Niebieszczany.

Program pokazów składał się na początku z krótkiego treningu podstawowych technik obrony i ataku (kihon), które prezentowały dzieci ćwiczące w sekcji w Niebieszczanach. Następnie przedstawiano krótkie kata – to z góry ustalone elementy obrony i ataku. Kata prezentowały Emilia Abram i Viktoria Kot. Kolejnym etapem były elementy walki czyli kumite, pokazane przez Seweryna Śliwiankę i Krzysztofa Rycyka. Następnym etapem było tameshiwari – łamanie twardych przedmiotów. Pierwsze deski złamali Damian Wojtuszewski (9lat!) i Jakub Czekaj (10lat!). Kolejne deski zaawansowanymi technikami nożnymi łamali Anna Czaban i Krzysztof Kot. Nie lada wytrzymałością wykazał się Tomasz Oklejewicz, na którym rozbite zostały betonowe płyty. Pustaki w teście tameshiwari nie miały szans w konfrontacji z Krzysztofem Filipczakiem i Marcinem Abramem. Na koniec Janusz Czaban pokazał siłę i precyzję w kruszeniu lodu techniką ręczna. Atrakcją podczas pokazu były również salta wykonywane przez Łukasza Palucha i Tomasza Oklejewicza.

W obu miejscach dopingowała nas spora publiczność co było ważne podczas finału WOŚP i licytacji jakie się tam odbywały.

materiały nadesłane
źródło: UKS Karate Kyokushin KUMITE Niebieszczany
film: youtube.pl / UKS KUMITE Niebieszczany

21-01-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)