REKLAMA
REKLAMA

Pokazy klubu karate KUMITE Niebieszczany (VIDEO, ZDJĘCIA)

Pokazy klubu karate KUMITE Niebieszczany (VIDEO, ZDJĘCIA)

NIEBIESZCZANY / PODKARPACIE. Klub KS Karate Kyokushin KUMITE Niebieszczany brał udział w dwóch pokazach, które spotkały się ze sporym zainteresowaniem. Pierwszy odbył się w Niebieszczanach z okazji turnieju piłki nożnej, a drugi wykonany został z okazji finału WOŚP w Prusieku.

Klub UKS Karate Kyokushin KUMITE Niebieszczany działa od września 2018, w Niebieszczanach.

– Dzielimy się na grupę początkująca, która stanowią dzieci i zaawansowaną, tworzą ją osoby, które wcześniej miały do czynienia już z karate. Klub posiada również sekcje w Bukowsku i Nowotańcu – informuje Anna Czaban z UKS Karate Kyokushin KUMITE Niebieszczany.

Program pokazów składał się na początku z krótkiego treningu podstawowych technik obrony i ataku (kihon), które prezentowały dzieci ćwiczące w sekcji w Niebieszczanach. Następnie przedstawiano krótkie kata – to z góry ustalone elementy obrony i ataku. Kata prezentowały Emilia Abram i Viktoria Kot. Kolejnym etapem były elementy walki czyli kumite, pokazane przez Seweryna Śliwiankę i Krzysztofa Rycyka. Następnym etapem było tameshiwari – łamanie twardych przedmiotów. Pierwsze deski złamali Damian Wojtuszewski (9lat!) i Jakub Czekaj (10lat!). Kolejne deski zaawansowanymi technikami nożnymi łamali Anna Czaban i Krzysztof Kot. Nie lada wytrzymałością wykazał się Tomasz Oklejewicz, na którym rozbite zostały betonowe płyty. Pustaki w teście tameshiwari nie miały szans w konfrontacji z Krzysztofem Filipczakiem i Marcinem Abramem. Na koniec Janusz Czaban pokazał siłę i precyzję w kruszeniu lodu techniką ręczna. Atrakcją podczas pokazu były również salta wykonywane przez Łukasza Palucha i Tomasza Oklejewicza.

W obu miejscach dopingowała nas spora publiczność co było ważne podczas finału WOŚP i licytacji jakie się tam odbywały.

materiały nadesłane
źródło: UKS Karate Kyokushin KUMITE Niebieszczany
film: youtube.pl / UKS KUMITE Niebieszczany

21-01-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)