REKLAMA
REKLAMA

Policjanci, strażacy i leśnicy kontrolują kolonie i obozy (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Od początku wakacji młodzież odpoczywa w Bieszczadach na koloniach i obozach. Duża ilość wczasowiczów powoduje, że przedstawiciele służb systematycznie kontrolują miejsca letniego wypoczynku. Do wspólnych działań profilaktycznych dołączyli leśnicy.

Już od początku lipca funkcjonują obozy harcerskie i kolonie. Nad ich bezpieczeństwem czuwają różne służby, także Policja. Działania policjantów nie ograniczają się jedynie do kontroli takich miejsc. Funkcjonariusze, poprzez liczne spotkania, chcą uczulić młodych ludzi na różnego rodzaju zagrożenia. W tym celu organizują zajęcia profilaktyczne, pogadanki, które zachęcają do bezpiecznych zachowań.

Do policjantów, w działaniach profilaktycznych, dołączyli leśnicy. W ostatnim czasie służby przeprowadziły kolejne już wspólne kontrole, w których uczestniczyli: policjanci, strażacy, sanepid i leśnicy. Dziękujemy Marcie Ziemniewicz z Nadleśnictwa Lutowiska za przeprowadzenie bardzo interesujących pogadanek profilaktycznych o lesie, o tym jak się zachowywać w trakcie górskiej wycieczki, czy informacji, jakie zwierzęta żyją w bieszczadzkich lasach.

Przedstawiciele wszystkich kontrolujących służb mają jeden wspólny cel – przeciwdziałać różnym zagrożeniom, z którymi mogą spotkać się młodzi ludzie.

 

źródło: KPP Ustrzyki Dolne

11-07-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)