REKLAMA
REKLAMA

Policjanci, strażacy i leśnicy kontrolują kolonie i obozy (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Od początku wakacji młodzież odpoczywa w Bieszczadach na koloniach i obozach. Duża ilość wczasowiczów powoduje, że przedstawiciele służb systematycznie kontrolują miejsca letniego wypoczynku. Do wspólnych działań profilaktycznych dołączyli leśnicy.

Już od początku lipca funkcjonują obozy harcerskie i kolonie. Nad ich bezpieczeństwem czuwają różne służby, także Policja. Działania policjantów nie ograniczają się jedynie do kontroli takich miejsc. Funkcjonariusze, poprzez liczne spotkania, chcą uczulić młodych ludzi na różnego rodzaju zagrożenia. W tym celu organizują zajęcia profilaktyczne, pogadanki, które zachęcają do bezpiecznych zachowań.

Do policjantów, w działaniach profilaktycznych, dołączyli leśnicy. W ostatnim czasie służby przeprowadziły kolejne już wspólne kontrole, w których uczestniczyli: policjanci, strażacy, sanepid i leśnicy. Dziękujemy Marcie Ziemniewicz z Nadleśnictwa Lutowiska za przeprowadzenie bardzo interesujących pogadanek profilaktycznych o lesie, o tym jak się zachowywać w trakcie górskiej wycieczki, czy informacji, jakie zwierzęta żyją w bieszczadzkich lasach.

Przedstawiciele wszystkich kontrolujących służb mają jeden wspólny cel – przeciwdziałać różnym zagrożeniom, z którymi mogą spotkać się młodzi ludzie.

 

źródło: KPP Ustrzyki Dolne

11-07-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)