REKLAMA
REKLAMA

POWIAT SANOCKI: Znicz 2019. Sprawdź organizację ruchu przy cmentarzach!

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. W czwartek rozpoczyna się policyjna akcja „Znicz 2019”. Działania potrwają do 3 listopada. Najbliższe dni to okres wzmożonego ruchu pieszych i pojazdów. – Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie w tych dniach szczególnej ostrożności i zastosowanie się do znaków oraz poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy kierujących ruchem. Pieszym przypominamy o obowiązku noszenia elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym – przypomina policja.

Od czwartku policjanci będą prowadzić działania pod nazwą „Znicz 2019”. Akcja potrwa do 3 listopada. Podczas działań funkcjonariusze będą sprawdzać m.in. stan trzeźwości kierujących, prędkość z jaką poruszają się po drogach i stan techniczny pojazdów. Apelujemy o bezpieczną, odpowiedzialną i ostrożną jazdę. Pieszym przypominamy o obowiązku noszenia elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym.

Informujemy o zmianach w organizacji ruchu oraz o miejscach, w których można parkować w okolicach cmentarzy usytuowanych na terenie powiatu sanockiego.

Cmentarz Centralny – główny cmentarz w Sanoku usytuowany przy drodze krajowej nr 28 znajduje się przy ulicach Rymanowskiej – Dmowskiego. W ciągu drogi krajowej K-28 zostanie zasłonięty znaku B-36 ,,zakaz zatrzymywania się” na odcinku drogi od skrzyżowania ul. Dmowskiego z ul. Jana Pawła II do pasa zjazdowego przed Rondem Beksińskiego, oraz od ul. Rymanowskiej za Rondem (droga K-28) do skrzyżowania z ul. Dąbrowiecką. Przy wjeździe na ul. Głogową od strony ul. Kiczury zostanie postawiony znak B-2 ,,zakaz wjazdu” i na ul. Głogowej od ul. Dąbrowieckiej zostanie ustawiony znak D-3 ,, Droga jednokierunkowa”.

Miejsca parkingowe wyznaczone są na odcinku drogi od skrzyżowania ul. Dmowskiego z ul. Jana Pawła II do pasa zjazdowego przed Rondem Beksińskiego, oraz od ul. Rymanowskiej za Rondem do skrzyżowania z ul. Dąbrowiecką do parkowania wykorzystany będzie chodnik. Zarządca cmentarza utworzył, miejsca parkingowe na ul. Dąbrowieckiej (pomiędzy cmentarzami) gdzie uwzględniono 2 miejsca dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowe miejsca parkingowe wyznaczone są wzdłuż ulic Kiczury, Matejki, Heweliusza, na ul. Głogowej (jednokierunkowa) pojazdy będą mogły parkować po prawej stronie jezdni zgodnie z kierunkiem ruchu.

Cmentarz Północny (Posada) – przy drodze krajowej nr 84 usytuowany przy ulicy Lipińskiego w Sanoku – zarządca drogi nie wprowadza zmian organizacyjnych w ruchu.

Miejsca parkingowe na terenie cmentarza o podłożu bitumicznym. Dodatkowe miejsca parkingowe wyznaczone na poboczu wzdłuż ul. Lipińskiego K-84 po prawej stronie jadąc w kierunku Zagórza, od drogi wjazdowej do PGE do zatoczki autobusowej znajdującej się 50 m za cmentarzem, a także na ul. Wierzbowej i Cmentarnej. Brak wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.

Cmentarz Południowy – usytuowany przy ul. Konopnickiej w Sanoku – w związku z budową obwodnicy Sanoka, dojazd do cmentarze został zmieniony zgodnie z obowiązującym projektem czasowej organizacji ruchu.

Przy cmentarzu południowym wykorzystany będzie do postoju pojazdów o podłożu bitumicznym, parking znajdujący się bezpośrednio przy cmentarzu oraz ulica prowadząca do cmentarza. Wyznaczono jedno miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

Cmentarz w Zagórzu (ul. Batorego) – Zarządca drogi nie wprowadza zmian organizacyjnych w ruchu.

Przy cmentarzu na całej jego długości oraz po drugiej stronie jezdni znajduje się parking dla pojazdów. Policjanci z PP w Zagórzu w dniu 1 listopada porządkują oraz regulują ruch pojazdów przy cmentarzu. Na parkingu wyznaczono sześć miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.

Cmentarz w Besku (ul. Kościelna) – Zmiana organizacji ruchu polegającą na ustawieniu od ul. Kościelnej znaku D-3 ,,droga jednokierunkowa” a od ul. Długiej znak B-2 ,, zakaz wjazdu” i znak C-4 ,,nakaz jazdy w lewo za znakiem”.

Parking znajduje się bezpośrednio przy cmentarzu na ul. Kościelnej i Długiej. Wyznaczono trzy miejsca dla osób niepełnosprawnych.

Cmentarze w pozostałych miejscowościach powiatu sanockiego – w każdym przypadku wykorzystane będą przyległe parkingi oraz pobocza dróg dojazdowych.

W rejonie cmentarzy policjanci, w razie potrzeby, podejmą ręczne kierowanie ruchem, a także wskażą bezpieczne miejsca parkingowe. Apelujemy do uczestników ruchu drogowego o stosowanie się do poleceń policjantów. Prosimy wszystkich pieszych, aby zachowali szczególną ostrożność przy przechodzeniu przez jezdnię. Przypominamy o odblaskach – dzięki nim jesteśmy lepiej widoczni. Zachęcamy do korzystania z komunikacji miejskiej. Znacząco wpłynie to na bezpieczeństwo i zmniejszy zatłoczenie okolic cmentarzy.

 

KPP Sanok

foto: archiwum KPP

01-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)