REKLAMA
REKLAMA

Powiatowe ćwiczenia obronne. Sprawdzili gotowość urzędników i służb (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W dniach 17-19 czerwca Starostwo Powiatowe w Sanoku uczestniczyło w wojewódzkich ćwiczeniach obronnych pk. „BIESZCZADY-19” realizowanych w ramach ćwiczenia taktycznego z wojskami pk. „DRAGON-19”.

Zgodnie z ustaleniami z wojewodą podkarpackim, w ramach ćwiczenia wojewódzkiego przeprowadzone zostały powiatowe ćwiczenie obronne wraz z ćwiczebnym epizodem praktycznym. Elementami ćwiczenia było wspólne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego z udziałem naczelników wydziałów Starostwa Powiatowego w Sanoku oraz przedstawicieli powiatowych służb i inspekcji, a także przedstawicieli WKU, WOT oraz Placówki SG w Sanoku, w ramach którego przeprowadzone zostało teoretyczne wprowadzenie do ćwiczeń, instruktaże szkoleniowe dla uczestników ćwiczenia, a także gra decyzyjna, której celem było wypracowanie przez członków PZZK propozycji decyzji dla starosty.

Kolejnym elementem ćwiczebnym było przeprowadzenie w dniu 18 czerwca br. w godzinach od 09.30 do 15.15 na terenie Zespołu Szkół w Besku epizodu praktycznego z wykorzystaniem gminnych i powiatowych sił i środków oraz podsumowanie ćwiczeń obronnych z udziałem osób funkcyjnych i naczelników Starostwa Powiatowego w Sanoku, Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, przedstawicieli lokalnych służb i inspekcji, przedstawicieli samorządu gminnego z Beska oraz zaproszonych gości.

Celem głównym ćwiczenia pk. „BIESZCZADY-19” było sprawdzenie zdolności realizacji zadań operacyjnych przez wydzielone struktury podsystemu niemilitarnego systemu obronnego województwa podkarpackiego na rzecz Sił Zbrojnych RP i sojuszniczych sił wzmocnienia.

źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku

20-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)