REKLAMA
REKLAMA

Przekazują emocje, od najsubtelniejszych do burzliwych i pełnych ekspresji

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA KONCERT ZESPOŁU KAMERALNEGO CREATIVE QUINTET:
5.09.2019, godzina 17:00 – Aula Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia (ul. Podgórze 25).

Wywodzący się z Sanoka zespół kameralny założony w 2012 roku, po kilku latach przerwy, powraca na rodzinną scenę.

Tworzy go grupa utalentowanych, młodych muzyków, którzy za pośrednictwem swych instrumentów potrafią przekazywać emocje, od najsubtelniejszych do burzliwych i pełnych ekspresji. Przez okres edukacji w PSM II stopnia w Sanoku nad jakością prezentacji artystycznej czuwali prowadzący zespół nauczyciele: Grażyna Dziok, Dorota Skibicka oraz Andrzej Smolik.

Creative Quintet może poszczycić się licznymi nagrodami na prestiżowych konkursach muzycznych, m.in. Grand Prix i I miejsc na konkursach w Krakowie, Sanoku, Rzeszowie, Stalowej Woli, Berlinie, Győr, Kopenhadze, Belgradzie (Tytuł „Internet Music Champion of the World”); II i III miejsca na konkursie w Castelfidardo. Zespół był zapraszany na koncerty i festiwale w kraju oraz zagranicą, m.in. koncert w Polskim Radio Rzeszów, na festiwalu akordeonowym w litewskiej Pałandze, na MFMOiK w Leżajsku. Artyści zaczynali swoją wspólną muzyczną przygodę od wykonywania utworów Astora Piazzolli. W trakcie swej działalności poszerzali repertuar o dzieła muzyki klasycznej, filmowej i rozrywkowej (Lutosławski, Paderewski, Prokofiev, Brahms, Saint-Saëns i inni). Autorem większości transkrypcji jest Adam Eibin.

Podczas koncertu zespół wykona Dwa Tanga niedawno zmarłego Wojciecha Rybickiego. Utwory te znajdują się na płycie wydanej przez kompozytora (gościnnie nagrane podczas audycji na żywo w Radio Rzeszów). Będzie można także usłyszeć prawykonanie utworu „Dance of Purple Bird”, który został skomponowany specjalnie dla Creative Quintet przez kompozytora Macieja Zimkę.

Zespół nieprzerwanie występuje w składzie: Rafał Pałacki – akordeon, Dominika Witowicz – skrzypce, Natalia Dziok – fortepian, Ewa Kuśnierz – altówka, Karol Wiciński – kontrabas.

materiały nadesłane

03-09-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)