REKLAMA
PGE
REKLAMA

Przemycał ludzi. Został aresztowany przez polskie służby

PODKARPACIE/ GRANICA. Funkcjonariusze SG z przejścia w Korczowej zatrzymali ob. Ukrainy ściganego przez austriacki wymiar sprawiedliwości w związku z udziałem w procederze przemytu migrantów.
W trakcie odprawy granicznej podróżnych wjeżdżających z Ukrainy do Polski (10 kwietnia) przez przejście graniczne w Korczowej kontrolerzy Straży Granicznej zatrzymali 49-letniego Ob. Ukrainy.

Dane osobowe mężczyzny widniały w bazie Systemów Informacyjnych Schengen (SiS) jako osoby wobec której wydany został Europejski Nakaz Aresztowania.

Szczegółowe sprawdzenia potwierdziły, że mężczyzna jest w zainteresowaniu służb Austrii w związku z uczestnictwem w procederze przemytu nielegalnych migrantów z Austrii do Włoch. Aktualnie grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Ukrainiec został zatrzymany i pozostaje w dyspozycji Prokuratury Okręgowej w Przemyślu.

W 2019 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali już ponad 80 osób zastrzeżonych w krajowych i międzynarodowych bazach poszukiwawczych.

11-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.