REKLAMA
REKLAMA

Przepłynęli ponad 280 km! (FOTO)

LESKO / PODKARPACIE. 25 maja na Leskiej pływalni Aquarius Lesko odbył się I Maraton Pływacki. Na starcie pojawiło się 119 uczestników i uczestniczek najmłodsi uczestnicy miel nawet po 7 lat. Wystartowaliśmy o 8.00. Zmagania otworzył gwizdkiem startowym burmistrz Miasta Lesko Adam Snarski, z każdą godziną ustanawialiśmy nowy a zarazem I rekord Leska.

Na zakończenie zmagań nasze liczniki przepłyniętego dystansu wskazywały 282 950 metrów co dało pierwszy rekord miasta i Gminy Lesko. Formuła maratonu była bardzo prosta każdy uczestnik mógł zadeklarować się na 1 godzinę pływania lub pływanie bez ograniczenia czasem. Najlepszą kobietą okazała się Patrycja Kłosowicz przepływając 9200 m, natomiast u panów najwięcej kilometrów przepłyną Michał Nieznański osiągając 15 000m. Maraton Pływacki był jedną z kilku imprez organizowanych w ramach obchodzonych DNI LESKA. W tym roku pływaliśmy dla Stowarzyszenia Ciepły Wiatr które, zajmuje się pomocą osobom niepełnosprawnym z terenu gminy Lesko. Każdy przepłynięty kilometr mógł być wykupiony przez darczyńców.

Wszystkim Uczestnikom dziękujemy za udział w zmaganiach pływackich i miejmy nadzieje, że do zobaczenia już za rok.

Przepłynięte kilometry w Maratonie Pływackim 100 km na 100-lecie odzyskania Niepodległości z UKS Aquarius Lesko.
Kobiety: 89 650 m
Mężczyźni: 193 950 m
Suma: 282 950 m

materiały nadesłane

28-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)