REKLAMA
REKLAMA

Przepłynęli ponad 280 km! (FOTO)

LESKO / PODKARPACIE. 25 maja na Leskiej pływalni Aquarius Lesko odbył się I Maraton Pływacki. Na starcie pojawiło się 119 uczestników i uczestniczek najmłodsi uczestnicy miel nawet po 7 lat. Wystartowaliśmy o 8.00. Zmagania otworzył gwizdkiem startowym burmistrz Miasta Lesko Adam Snarski, z każdą godziną ustanawialiśmy nowy a zarazem I rekord Leska.

Na zakończenie zmagań nasze liczniki przepłyniętego dystansu wskazywały 282 950 metrów co dało pierwszy rekord miasta i Gminy Lesko. Formuła maratonu była bardzo prosta każdy uczestnik mógł zadeklarować się na 1 godzinę pływania lub pływanie bez ograniczenia czasem. Najlepszą kobietą okazała się Patrycja Kłosowicz przepływając 9200 m, natomiast u panów najwięcej kilometrów przepłyną Michał Nieznański osiągając 15 000m. Maraton Pływacki był jedną z kilku imprez organizowanych w ramach obchodzonych DNI LESKA. W tym roku pływaliśmy dla Stowarzyszenia Ciepły Wiatr które, zajmuje się pomocą osobom niepełnosprawnym z terenu gminy Lesko. Każdy przepłynięty kilometr mógł być wykupiony przez darczyńców.

Wszystkim Uczestnikom dziękujemy za udział w zmaganiach pływackich i miejmy nadzieje, że do zobaczenia już za rok.

Przepłynięte kilometry w Maratonie Pływackim 100 km na 100-lecie odzyskania Niepodległości z UKS Aquarius Lesko.
Kobiety: 89 650 m
Mężczyźni: 193 950 m
Suma: 282 950 m

materiały nadesłane

28-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.