REKLAMA
REKLAMA

Reprezentacja bieszczadzkich pograniczników na najwyższym stopniu podium (FOTO)

REGION / PODKARPACIE. Reprezentacja Bieszczadzkiego Oddziału SG wzięła udział w XIII edycji Mistrzostw SG w Narciarstwie Biegowym. W klasyfikacji drużynowej oraz indywidualnej kobiet zajęła pierwsze miejsca.


Mistrzostwa przeprowadzono w ramach 43. Biegu Piastów na Polanie Jakuszyckiej. To rekordowe zawody, na starcie stanęło około 2 tys. zawodników, w tym 38 strażników granicznych.

Mistrzów SG wyłoniono na postawie wyników biegu na dystansie 25 kilometrów. W skład reprezentacji BiOSG wchodzili: Aleksandra Fundanicz, Paweł Stańko oraz Adam Dutka.

W klasyfikacji drużynowej SG już od wielu lat niepokonana jest reprezentacja z Bieszczadzkiego Oddziału SG. Tak też było tym razem.

Swoje wysokie możliwości sportowe po raz kolejny potwierdziła Aleksandra Fundanicz. Bieszczadzki Oddział SG reprezentowała po raz piąty i piąty raz wygrała w klasyfikacji indywidualnej kobiet w Straży Granicznej. W klasyfikacji OPEN biegu na 25 km zajęła 6. miejsce oraz 2. w swojej grupie wiekowej. Funkcjonariuszka PSG w Czarnej Górnej wzięła również udział w biegu na 6 kilometrów, tutaj w klasyfikacji OPEN zajęła 4. miejsce oraz 2. w grupie wiekowej.

Męska część reprezentacji również „otarła” się o podium w klasyfikacji indywidualnej SG. Paweł Stańko z Ustrzyk Górnych zajął 4. miejsce, a Adam Dutka z PSG w Czarnej Górnej zajął miejsce 5.

Serdecznie gratulujemy!

BiOSG

06-03-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)