REKLAMA
REKLAMA

Roboty LEGO, drukarki 3D. Ferie z techniką w „mechaniku”

SANOK / PODKARPACIE. Nie macie pomysłu na ferie? Sanocki „mechanik” zaprasza do wspólnego działania!

FERIE Z TECHNIKĄ W „MECHANIKU”

DLA GIMNAZJALISTÓW I UCZNIÓW KLAS SIÓDMYCH I ÓSMYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Kochasz klocki LEGO? Chcesz sam zbudować robota z LEGO i powalczyć nim na arenie? Chcesz pobawić się drukarką 3D i zobaczyć, jakie ma możliwości? Interesujesz się motoryzacją? A może sam zaprojektujesz układ elektroniczny albo sprawdzisz, jak spawa się światłowody? Chciałbyś pobawić się w badacza w nowocześnie wyposażonym laboratorium ochrony środowiska? Możesz spędzić dwa wyjątkowe tygodnie z profesjonalnym sprzętem i genialnymi nauczycielami przedmiotów zawodowych, w najstarszej szkole technicznej w Sanoku. Już wkrótce staniesz przed koniecznością wyboru szkoły średniej – więc zamiast siedzieć w domu, przed telewizorem lub bezproduktywnie na Facebooku, skorzystaj z naszej oferty. Kto wie? Może szkoła techniczna jest stworzona dla Ciebie? Tu łączymy naukę i pasję, pomagamy rozwinąć zainteresowania, by w przyszłości zdobyć wymarzoną pracę. Kto wie? Może Ty będziesz przyszłym finalistą olimpiady technicznej? To przepustka do świata wielkiej techniki i nauki.

Oferujemy udział w BEZPŁATNYCH zajęciach mających formę praktycznych warsztatów. Uczestnicy będą mieli okazję, poprzez praktykę, zrozumieć skomplikowane zagadnienia z robotyki, elektroniki, mechaniki i ochrony środowiska, poznać świat nowoczesnej techniki oraz rozwinąć swoje zdolności twórczego i kreatywnego myślenia.
Na zajęcia zapraszają doświadczeni i niezwykle lubiani przez młodzież nauczyciele Zespołu Szkół nr 2 w Sanoku: Monika Adamska, Bogdan Buczek, Marek Chimiak, Marek Skalski oraz Piotr Naumowicz.

Zapisy w sekretariacie szkoły od 21.01.2019 r. do 4.02.2019 r. pod numerem telefonu 13 46 53 951 lub osobiście. Liczba miejsc ograniczona.
Adres: Zespół Szkół nr 2 w Sanoku, ul. Stróżowska 15, 38-500 Sanok

 

TYDZIEŃ 1 – „Konstruowanie i programowanie robotów LEGO MINDSTORMS EV3”

Zajęcia 12.02.2019 (wtorek), godz. 9:00-12:00

 • budowanie robotów i pojazdów z najnowszej generacji klocków Lego,
 • kierowanie i sterowanie robotem za pomocą telefonu komórkowego,
 • programowanie robota w języku programowania graficznego.

Każdy uczestnik pozna zasady konstruowania i sterowania robotem. Zajęcia poprowadzi pan Bogdan Buczek – nauczyciel przedmiotów zawodowych teleinformatycznych, elektrycznych i elektronicznych w Zespole Szkół nr 2 w Sanoku, odznaczony w 2016 r. Medalem Komisji Edukacji Narodowej, nagrodzony Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej (2001), Nagrodą Kuratora Oświaty (1994), Nagrodą Starosty Sanockiego (2000) oraz licznymi nagrodami dyrektora. Uczniowie ZS2 pod jego opieką z sukcesami uczestniczą w wielu konkursach i turniejach technicznych.

„KURS SPAWANIA ŚWIATŁOWODÓW”

Zajęcia 14.02.2019 (czwartek), godz. 9:00-13:00

 • wprowadzenie do techniki światłowodowej,
 • projektowanie i wykonywanie lokalnej sieci komputerowej,
 • łączenie włókien światłowodowych za pomocą złączy rozłącznych,
 • spawanie światłowodów.

„PRAKTYCZNY KURS ELEKTRONIKI”

Zajęcia 15.02.2019 (piątek), godz. 9:00-13:00

 • projektowanie płytek drukowych za pomocą programu komputerowego,
 • wykonywanie płytek drukowych,
 • lutowanie elementów elektronicznych.

Na kursie uczestnik indywidualnie wykona prosty układ elektroniczny. Zajęcia poprowadzi pan Piotr Naumowicz – nauczyciel przedmiotów zawodowych teleinformatycznych, elektrycznych, elektronicznych i mechanicznych w Zespole Szkół nr 2 w Sanoku; młody duch zespołu nauczycieli przedmiotów zawodowych w ZS2, przewodniczący zespołu nauczycieli przedmiotów zawodowych w „Mechaniku”, nauczyciel z pasją, lubiany i ceniony przez uczniów. Uczniowie ZS2 pod jego opieką z sukcesami uczestniczą w wielu konkursach i turniejach technicznych.

TYDZIEŃ 2 – „OCENA SPRAWNOŚCI SAMOCHODU”

Zajęcia 18.02.2019 (poniedziałek), godz. 9:00-13:00

 • rodzaje usterek w pojeździe,
 • metody diagnozowania niesprawności,
 • badanie pojazdu pod względem bezpieczeństwa,
 • nauka prostych czynności diagnostycznych.

Zajęcia poprowadzi pan Marek Skalski – nauczyciel przedmiotów zawodowych samochodowych i mechanicznych w Zespole Szkół nr 2 w Sanoku – pasjonat mechaniki samochodowej i motoryzacji, ceniony i szanowany nauczyciel z wieloletnim doświadczeniem, nagrodzony Nagrodą Starosty Sanockiego (2001) i licznymi nagrodami dyrektora szkoły. Uczniowie ZS2 pod jego opieką z sukcesami uczestniczą w wielu konkursach i turniejach technicznych.

„MODELOWANIE I DRUK 3D”

Zajęcia 19.02.2019 (wtorek), godz. 9:00-13:00

 • wprowadzenie do druku 3D,
 • przygotowanie plików do druku,
 • trzy sposoby na tworzenie modeli,
 • modelowanie bryłowe w programie INVENTOR.

Zajęcia poprowadzi pan Marek Chimiak – nauczyciel przedmiotów zawodowych mechanicznych, samochodowych i teleinformatycznych w Zespole Szkół nr 2 w Sanoku, nagrodzony w 2016 r. Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej za szczególne osiągnięcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze, dwukrotnie (2008 i 2017 r.) Nagrodą Starosty Sanockiego oraz licznymi nagrodami dyrektora. Uczniowie ZS2 pod jego opieką z sukcesami uczestniczą w wielu konkursach i turniejach technicznych.

„CHEMIA W SZKLANCE WODY” – BADANIE I OCENA JAKOŚCI WODY PRZEZNACZONEJ DO PICIA

Zajęcia 20.02.2019 (środa), godz. 9:00-13:00

Zajęcia teoretyczne i praktyczne w pracowni ochrony środowiska. Wiadomości wprowadzające. Teoria do ćwiczeń laboratoryjnych.
Zajęcia praktyczne – badanie wybranych wskaźników jakości wody.
Uczestnicy proszeni są o przyniesienie próbek własnej wody do badań. Zajęcia poprowadzi pani Monika Adamska – nauczyciel przedmiotów zawodowych w zakresie ochrony środowiska i geografii w Zespole Szkół nr 2 w Sanoku, lider zespołu nauczycieli przedmiotów w zakresie ochrony środowiska; ceniona i lubiana nauczycielka z wieloletnim doświadczeniem, nagrodzona licznymi nagrodami dyrektora szkoły, angażująca się w przygotowanie i realizację projektów unijnych dotyczących ochrony środowiska.
Możesz zapisać się na wszystkie zajęcia lub wybrać te, które najbardziej Cię interesują.

ZAPRASZAMY DO „MECHANIKA”!!!

 

materiały nadesłane

29-01-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)