REKLAMA
REKLAMA

Roboty LEGO, drukarki 3D. Ferie z techniką w „mechaniku”

SANOK / PODKARPACIE. Nie macie pomysłu na ferie? Sanocki „mechanik” zaprasza do wspólnego działania!

FERIE Z TECHNIKĄ W „MECHANIKU”

DLA GIMNAZJALISTÓW I UCZNIÓW KLAS SIÓDMYCH I ÓSMYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Kochasz klocki LEGO? Chcesz sam zbudować robota z LEGO i powalczyć nim na arenie? Chcesz pobawić się drukarką 3D i zobaczyć, jakie ma możliwości? Interesujesz się motoryzacją? A może sam zaprojektujesz układ elektroniczny albo sprawdzisz, jak spawa się światłowody? Chciałbyś pobawić się w badacza w nowocześnie wyposażonym laboratorium ochrony środowiska? Możesz spędzić dwa wyjątkowe tygodnie z profesjonalnym sprzętem i genialnymi nauczycielami przedmiotów zawodowych, w najstarszej szkole technicznej w Sanoku. Już wkrótce staniesz przed koniecznością wyboru szkoły średniej – więc zamiast siedzieć w domu, przed telewizorem lub bezproduktywnie na Facebooku, skorzystaj z naszej oferty. Kto wie? Może szkoła techniczna jest stworzona dla Ciebie? Tu łączymy naukę i pasję, pomagamy rozwinąć zainteresowania, by w przyszłości zdobyć wymarzoną pracę. Kto wie? Może Ty będziesz przyszłym finalistą olimpiady technicznej? To przepustka do świata wielkiej techniki i nauki.

Oferujemy udział w BEZPŁATNYCH zajęciach mających formę praktycznych warsztatów. Uczestnicy będą mieli okazję, poprzez praktykę, zrozumieć skomplikowane zagadnienia z robotyki, elektroniki, mechaniki i ochrony środowiska, poznać świat nowoczesnej techniki oraz rozwinąć swoje zdolności twórczego i kreatywnego myślenia.
Na zajęcia zapraszają doświadczeni i niezwykle lubiani przez młodzież nauczyciele Zespołu Szkół nr 2 w Sanoku: Monika Adamska, Bogdan Buczek, Marek Chimiak, Marek Skalski oraz Piotr Naumowicz.

Zapisy w sekretariacie szkoły od 21.01.2019 r. do 4.02.2019 r. pod numerem telefonu 13 46 53 951 lub osobiście. Liczba miejsc ograniczona.
Adres: Zespół Szkół nr 2 w Sanoku, ul. Stróżowska 15, 38-500 Sanok

 

TYDZIEŃ 1 – „Konstruowanie i programowanie robotów LEGO MINDSTORMS EV3”

Zajęcia 12.02.2019 (wtorek), godz. 9:00-12:00

 • budowanie robotów i pojazdów z najnowszej generacji klocków Lego,
 • kierowanie i sterowanie robotem za pomocą telefonu komórkowego,
 • programowanie robota w języku programowania graficznego.

Każdy uczestnik pozna zasady konstruowania i sterowania robotem. Zajęcia poprowadzi pan Bogdan Buczek – nauczyciel przedmiotów zawodowych teleinformatycznych, elektrycznych i elektronicznych w Zespole Szkół nr 2 w Sanoku, odznaczony w 2016 r. Medalem Komisji Edukacji Narodowej, nagrodzony Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej (2001), Nagrodą Kuratora Oświaty (1994), Nagrodą Starosty Sanockiego (2000) oraz licznymi nagrodami dyrektora. Uczniowie ZS2 pod jego opieką z sukcesami uczestniczą w wielu konkursach i turniejach technicznych.

„KURS SPAWANIA ŚWIATŁOWODÓW”

Zajęcia 14.02.2019 (czwartek), godz. 9:00-13:00

 • wprowadzenie do techniki światłowodowej,
 • projektowanie i wykonywanie lokalnej sieci komputerowej,
 • łączenie włókien światłowodowych za pomocą złączy rozłącznych,
 • spawanie światłowodów.

„PRAKTYCZNY KURS ELEKTRONIKI”

Zajęcia 15.02.2019 (piątek), godz. 9:00-13:00

 • projektowanie płytek drukowych za pomocą programu komputerowego,
 • wykonywanie płytek drukowych,
 • lutowanie elementów elektronicznych.

Na kursie uczestnik indywidualnie wykona prosty układ elektroniczny. Zajęcia poprowadzi pan Piotr Naumowicz – nauczyciel przedmiotów zawodowych teleinformatycznych, elektrycznych, elektronicznych i mechanicznych w Zespole Szkół nr 2 w Sanoku; młody duch zespołu nauczycieli przedmiotów zawodowych w ZS2, przewodniczący zespołu nauczycieli przedmiotów zawodowych w „Mechaniku”, nauczyciel z pasją, lubiany i ceniony przez uczniów. Uczniowie ZS2 pod jego opieką z sukcesami uczestniczą w wielu konkursach i turniejach technicznych.

TYDZIEŃ 2 – „OCENA SPRAWNOŚCI SAMOCHODU”

Zajęcia 18.02.2019 (poniedziałek), godz. 9:00-13:00

 • rodzaje usterek w pojeździe,
 • metody diagnozowania niesprawności,
 • badanie pojazdu pod względem bezpieczeństwa,
 • nauka prostych czynności diagnostycznych.

Zajęcia poprowadzi pan Marek Skalski – nauczyciel przedmiotów zawodowych samochodowych i mechanicznych w Zespole Szkół nr 2 w Sanoku – pasjonat mechaniki samochodowej i motoryzacji, ceniony i szanowany nauczyciel z wieloletnim doświadczeniem, nagrodzony Nagrodą Starosty Sanockiego (2001) i licznymi nagrodami dyrektora szkoły. Uczniowie ZS2 pod jego opieką z sukcesami uczestniczą w wielu konkursach i turniejach technicznych.

„MODELOWANIE I DRUK 3D”

Zajęcia 19.02.2019 (wtorek), godz. 9:00-13:00

 • wprowadzenie do druku 3D,
 • przygotowanie plików do druku,
 • trzy sposoby na tworzenie modeli,
 • modelowanie bryłowe w programie INVENTOR.

Zajęcia poprowadzi pan Marek Chimiak – nauczyciel przedmiotów zawodowych mechanicznych, samochodowych i teleinformatycznych w Zespole Szkół nr 2 w Sanoku, nagrodzony w 2016 r. Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej za szczególne osiągnięcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze, dwukrotnie (2008 i 2017 r.) Nagrodą Starosty Sanockiego oraz licznymi nagrodami dyrektora. Uczniowie ZS2 pod jego opieką z sukcesami uczestniczą w wielu konkursach i turniejach technicznych.

„CHEMIA W SZKLANCE WODY” – BADANIE I OCENA JAKOŚCI WODY PRZEZNACZONEJ DO PICIA

Zajęcia 20.02.2019 (środa), godz. 9:00-13:00

Zajęcia teoretyczne i praktyczne w pracowni ochrony środowiska. Wiadomości wprowadzające. Teoria do ćwiczeń laboratoryjnych.
Zajęcia praktyczne – badanie wybranych wskaźników jakości wody.
Uczestnicy proszeni są o przyniesienie próbek własnej wody do badań. Zajęcia poprowadzi pani Monika Adamska – nauczyciel przedmiotów zawodowych w zakresie ochrony środowiska i geografii w Zespole Szkół nr 2 w Sanoku, lider zespołu nauczycieli przedmiotów w zakresie ochrony środowiska; ceniona i lubiana nauczycielka z wieloletnim doświadczeniem, nagrodzona licznymi nagrodami dyrektora szkoły, angażująca się w przygotowanie i realizację projektów unijnych dotyczących ochrony środowiska.
Możesz zapisać się na wszystkie zajęcia lub wybrać te, które najbardziej Cię interesują.

ZAPRASZAMY DO „MECHANIKA”!!!

 

materiały nadesłane

29-01-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

 • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
 • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
 • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)