REKLAMA
REKLAMA

Są pieniądze na osuwiska. Burmistrz w ogniu pytań (VIDEO, FOTO)

Są pieniądze na osuwiska. Burmistrz w ogniu pytań (VIDEO, FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. W Sali Herbowej Urzędu Miasta, włodarze miasta spotkali się z dziennikarzami na zwołanej konferencji prasowej. Podczas spotkania poruszono sprawy dotyczące planowanych do realizacji inwestycji oraz wdrożonego 1 marca nowego schematu organizacyjnego urzędu.


Prawie 5 milionów zasili miejski budżet

Zwołana 11 marca w Sali Herbowej UM w Sanoku konferencja prasowa była poświęcona dwóm kluczowym tematom: pozyskaniu środków zewnętrznych dla budżetu w wysokości blisko 5 mln zł oraz zmianom organizacyjnym w UM.

4.824.000 zł zł otrzymała Gmina Miasta Sanoka ze środków z tzw. rezerwy budżetowej, przeznaczonej na realizację zadań z zakresu usuwania skutków klęsk żywiołowych oraz ruchów osuwiskowych ziemi. Promesy z rąk wojewody podkarpackiego Ewy Leniart oraz wiceministra spraw wewnętrznych i administracji Jarosława Zielińskiego otrzymało 17 JST na kwotę ponad 20,5 mln. Sanok otrzymał podziękowania za właściwie przygotowane i aplikowane wnioski.

Najważniejsze zadania, które otrzymały dofinansowanie to „Zabezpieczenie osuwiska poniżej Rynku nad ul. Podgórze i Schodami Franciszkańskimi” oraz „Zabezpieczenie obrywu skalnego na południowej stromej skarpie wysokiej terasy Sanu”. Ponadto zostanie przygotowana dokumentacja projektowa, potrzebna do przystąpienia do zabezpieczenia osuwisk na północnym i południowym stoku Góry Parkowej oraz na skarpie miejskiej poniżej pl. św. Jana.

Bliżej mieszkańców

Drugi z tematów, poruszony podczas konferencji przez burmistrza Tomasza Matuszewskiego, to nowy schemat organizacyjny Urzędu Miasta. – Nowy schemat organizacyjny został wprowadzony od 1 marca 2019 roku. Ma on za zadanie usprawnić pracę wydziałów. Stworzyliśmy nowy Regulamin Organizacyjny oraz przeanalizowaliśmy zakres czynności poszczególnych pracowników. W ramach nowego schematu organizacyjnego zmniejszyła się liczba wydziałów. Ich połączenie lub powstanie nowych ma na celu usprawnienie pracy Urzędu Miasta, w tym przyspieszenie podejmowanych decyzji. Ważną zmianą jest objęcie w ramach danego Wydziału pełnego zakresu zadań – powiedział burmistrz Tomasz Matuszewski. Obecnie liczba zatrudnionych pracowników pozostała na tym samym poziomie – dodał.

Poniedziałki do 17

W najbliższym czasie zostanie wprowadzony nowy czas pracy urzędu: – W poniedziałek będziemy pracować do 17.00 tak, aby mieszkańcy, a szczególnie ci, którzy pracują, mogli załatwić swoje sprawy w urzędzie. W piątek praca zostanie skrócona do godziny 14.00 – zapowiedział burmistrz.

tekst: UM Sanok

11-03-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)