REKLAMA
REKLAMA

Sanoccy Terytorialsi ruszają na poligon! Ważny etap szkolenia

SANOK / PODKARPACIE. Terytorialsi z Podkarpacia 26 sierpnia rozpoczynają szkolenie zintegrowane, które zakończy drugi etap szkolenia specjalistycznego, a zarazem jest przepustką do ostatniego okresu szkolenia jakim jest zgrywanie pododdziału.

Po drugim roku intensywnego szkolenia specjalistycznego, żołnierze 35. Batalionu Lekkiej Piechoty z Sanoka rozpoczynają szkolenie zintegrowane.

Już w najbliższy poniedziałek do Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie wyjeżdżają żołnierze sanockiego batalionu lekkiej piechoty oraz z pododdziałów wsparcia i zabezpieczenia z Rzeszowa. Zakończenie poligonu zaplanowano na 8 września 2019 r.

Żołnierze pełniący terytorialną służbę wojskową w czasie szkolenia specjalistycznego brali udział w zajęciach rotacyjnych, które były organizowane odpowiednio w grupach szkoleniowych. Podział uzależniony jest od zajmowanych stanowisk i funkcji zajmowanych w sekcjach lekkiej piechoty. Przypomnę, że w skład sekcji wchodzą: saperzy, radiotelefoniści, medycy, strzelcy wyborowi oraz celowniczy karabinu maszynowego.

Szkolenie zintegrowane jest jedną z form szkolenia żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT) realizowane w trybie szkolenia poligonowego, poprzez które w formie praktycznej podnoszą swoje umiejętności indywidualne, specjalistyczne oraz zespołowe. Każdy żołnierz WOT, raz w roku jest zobowiązany odbyć 14-dniowe szkolenie zintegrowane. Ma ono na celu podsumować i uporządkować nabytą wiedzę, którą żołnierze pozyskali w toku szkolenia na danym etapie. Dodatkowo szkolenie poligonowe umożliwia przeprowadzenie zajęć w warunkach zwykle niedostępnych w garnizonach np. prowadzenie strzelań na rzeczywistych odległościach, wysadzanie czy rzut granatem bojowym. Ponadto taka forma szkolenia w istotny sposób je urealnia i bardzo pozytywnie wpływa na zgranie żołnierzy w pododdziale – mówi płk Dariusz Słota, dowódca podkarpackich Terytorialsów.

W ostatnich dniach szkolenia żołnierze wezmą udział w praktycznym sprawdzianie wiedzy, który dla żołnierzy 35. Batalionu Lekkiej Piechoty z Sanoka będzie przepustką do trzeciego etapu szkolenia zgrywającego. Trzyletni cykl szkolenia żołnierzy pełniących Terytorialną Służbę Wojskową podzielony jest na roczne etapy szkolenia indywidualnego, specjalistycznego i zgrywającego.

Zdjęcia: DWOT

por. Witold SURA
rzecznik prasowy
3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej
Im. płk. Łukasza Cieplińskiego

23-08-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)