REKLAMA
REKLAMA

Sanoccy Terytorialsi ruszają na poligon! Ważny etap szkolenia

SANOK / PODKARPACIE. Terytorialsi z Podkarpacia 26 sierpnia rozpoczynają szkolenie zintegrowane, które zakończy drugi etap szkolenia specjalistycznego, a zarazem jest przepustką do ostatniego okresu szkolenia jakim jest zgrywanie pododdziału.

Po drugim roku intensywnego szkolenia specjalistycznego, żołnierze 35. Batalionu Lekkiej Piechoty z Sanoka rozpoczynają szkolenie zintegrowane.

Już w najbliższy poniedziałek do Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie wyjeżdżają żołnierze sanockiego batalionu lekkiej piechoty oraz z pododdziałów wsparcia i zabezpieczenia z Rzeszowa. Zakończenie poligonu zaplanowano na 8 września 2019 r.

Żołnierze pełniący terytorialną służbę wojskową w czasie szkolenia specjalistycznego brali udział w zajęciach rotacyjnych, które były organizowane odpowiednio w grupach szkoleniowych. Podział uzależniony jest od zajmowanych stanowisk i funkcji zajmowanych w sekcjach lekkiej piechoty. Przypomnę, że w skład sekcji wchodzą: saperzy, radiotelefoniści, medycy, strzelcy wyborowi oraz celowniczy karabinu maszynowego.

Szkolenie zintegrowane jest jedną z form szkolenia żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT) realizowane w trybie szkolenia poligonowego, poprzez które w formie praktycznej podnoszą swoje umiejętności indywidualne, specjalistyczne oraz zespołowe. Każdy żołnierz WOT, raz w roku jest zobowiązany odbyć 14-dniowe szkolenie zintegrowane. Ma ono na celu podsumować i uporządkować nabytą wiedzę, którą żołnierze pozyskali w toku szkolenia na danym etapie. Dodatkowo szkolenie poligonowe umożliwia przeprowadzenie zajęć w warunkach zwykle niedostępnych w garnizonach np. prowadzenie strzelań na rzeczywistych odległościach, wysadzanie czy rzut granatem bojowym. Ponadto taka forma szkolenia w istotny sposób je urealnia i bardzo pozytywnie wpływa na zgranie żołnierzy w pododdziale – mówi płk Dariusz Słota, dowódca podkarpackich Terytorialsów.

W ostatnich dniach szkolenia żołnierze wezmą udział w praktycznym sprawdzianie wiedzy, który dla żołnierzy 35. Batalionu Lekkiej Piechoty z Sanoka będzie przepustką do trzeciego etapu szkolenia zgrywającego. Trzyletni cykl szkolenia żołnierzy pełniących Terytorialną Służbę Wojskową podzielony jest na roczne etapy szkolenia indywidualnego, specjalistycznego i zgrywającego.

Zdjęcia: DWOT

por. Witold SURA
rzecznik prasowy
3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej
Im. płk. Łukasza Cieplińskiego

23-08-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)