REKLAMA
STALNEY PSP
REKLAMA

SANOK: Cztery próby oszustwa na policjanta. Bądźcie czujni!

SANOK / PODKARPACIE. Jak podaje sanocka policja dzisiaj (5 lutego) około południa doszło do czterech prób oszustwa na tzw. ” policjanta”. Dzwoniący podają się za funkcjonariuszy i chcą wyłudzić pieniądze, rzekomo potrzebne bliskiej osobie, która ucierpiała w wypadku.

Jak informuje asp. szt. Anna Oleniacz, rzecznik prasowy sanockiej policji, funkcjonariusze otrzymali dzisiaj już cztery zgłoszenia o próbie oszustwa metodą „na policjanta” na terenie Sanoka. Telefonujący podawali się za policjantów i prosili o pieniądze. Historia za każdym razem wyglądała tak samo: środki miały być potrzebne krewnemu, który właśnie ucierpiał w wypadku. Bez nich rzekomo groziło mu więzienie. Po pieniądz miał się zgłosić inny policjant – „wysłannik”, po cywilnemu.

Na szczęście wszystkie próby okazały się nieskuteczne. Sanoczanie wykazali się czujnością i nie dali się oszukać.

Policjanci przestrzegają przed oszustami działającymi metodą „na policjanta”.

Apelujemy o czujność i podejrzliwość wobec nieznajomych. Jeśli ktoś podaje się za funkcjonariusza i prosi o pieniądze dla naszego krewnego, z pewnością jest oszustem. Policja nie działa w ten sposób. Każdy taki przypadek należy niezwłocznie zgłosić na Policję – telefon alarmowy 997 lub 112 – podkreśla Anna Oleniacz.

Oszuści wykorzystują naszą ufność. Niespodziewane telefony rzekomych policjantów i potrzeba nagłej pomocy naszym krewnym, nie muszą zakończyć się finansową stratą.

Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę w kontaktach z nieznajomymi, którzy przychodzą do nas, bądź telefonują, podając się za funkcjonariuszy, członków rodziny lub znajomych. Prosimy o czujność i podejrzliwość wobec nieznajomych. Pamiętajmy, że osoby starsze i samotnie mieszkające są szczególnie narażone na tego rodzaju przestępstwa. Nie udzielajmy przez telefon żadnych informacji na swój temat i na temat swoich oszczędności. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń powiadamiajmy o tym fakcie policję.

 

 

red./KPP Sanok

05-02-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)