REKLAMA
TREND HOMES
REKLAMA

SANOK: Cztery próby oszustwa na policjanta. Bądźcie czujni!

SANOK / PODKARPACIE. Jak podaje sanocka policja dzisiaj (5 lutego) około południa doszło do czterech prób oszustwa na tzw. ” policjanta”. Dzwoniący podają się za funkcjonariuszy i chcą wyłudzić pieniądze, rzekomo potrzebne bliskiej osobie, która ucierpiała w wypadku.

Jak informuje asp. szt. Anna Oleniacz, rzecznik prasowy sanockiej policji, funkcjonariusze otrzymali dzisiaj już cztery zgłoszenia o próbie oszustwa metodą „na policjanta” na terenie Sanoka. Telefonujący podawali się za policjantów i prosili o pieniądze. Historia za każdym razem wyglądała tak samo: środki miały być potrzebne krewnemu, który właśnie ucierpiał w wypadku. Bez nich rzekomo groziło mu więzienie. Po pieniądz miał się zgłosić inny policjant – „wysłannik”, po cywilnemu.

Na szczęście wszystkie próby okazały się nieskuteczne. Sanoczanie wykazali się czujnością i nie dali się oszukać.

Policjanci przestrzegają przed oszustami działającymi metodą „na policjanta”.

Apelujemy o czujność i podejrzliwość wobec nieznajomych. Jeśli ktoś podaje się za funkcjonariusza i prosi o pieniądze dla naszego krewnego, z pewnością jest oszustem. Policja nie działa w ten sposób. Każdy taki przypadek należy niezwłocznie zgłosić na Policję – telefon alarmowy 997 lub 112 – podkreśla Anna Oleniacz.

Oszuści wykorzystują naszą ufność. Niespodziewane telefony rzekomych policjantów i potrzeba nagłej pomocy naszym krewnym, nie muszą zakończyć się finansową stratą.

Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę w kontaktach z nieznajomymi, którzy przychodzą do nas, bądź telefonują, podając się za funkcjonariuszy, członków rodziny lub znajomych. Prosimy o czujność i podejrzliwość wobec nieznajomych. Pamiętajmy, że osoby starsze i samotnie mieszkające są szczególnie narażone na tego rodzaju przestępstwa. Nie udzielajmy przez telefon żadnych informacji na swój temat i na temat swoich oszczędności. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń powiadamiajmy o tym fakcie policję.

 

 

red./KPP Sanok

05-02-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.