REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Dwie firmy dadzą nowe życie brzegom Sanu. Rozstrzygnięto przetarg

SANOK / PODKARPACIE. Brzegi Sanu doczekają się odświeżenia. Zadanie na zagospodarowanie tego terenu wykonają dwie firmy, które wyłoniono w przetargu. Wartość zadania opiewa na 1,4 mln złotych.

Przetarg był podzielony na dwa zadania. Pierwszą część stanowiło wykonanie ścieżki rowerowej i elementów małej architektury. Druga dotyczyła wykonania nasadzeń, pielęgnacji oraz renowacji terenów zielonych. Pierwszą z nich wykona Sanockie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Sanoku, drugą firma Sorted z Chyliczek – informuje sanocki magistrat.

Projekt „Zagospodarowanie brzegów rzeki San w Sanoku” opiewa na kwotę 1,4 mln zł, z czego 1,2 mln zł pochodzi z dofinansowania z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Tak jest obecnie nad Sanem. Po zakończeniu inwestycji brzegi mają dostać „nowe życie”, będą paleniska i miejsca do odpoczynku, ścieżka rowerowa, ławeczki i nowe nasadzenia. Foto: UM Sanok

Przedsięwzięcie dotyczy wykonania prac związanych z: nasadzeniem roślin, wyposażeniem terenów w elementy małej architektury, pielęgnacją istniejącej szaty roślinnej i rekultywacją terenów trawiastych na obszarach przyległych do Sanu, na odcinku od mostu Olchowieckiego do ujścia potoku Kiczury.

Ponadto w ramach tego zadania powstanie ścieżka rowerowa. Zacznie się ona nieopodal parkingu przy skansenie. Będzie prowadziła do istniejącego traktu pieszo-rowerowego przy „Sosenkach”.

Przy trasie spacerowej zaprojektowano nowe ławki (38 szt.), kosze na śmieci, a także tablice informacyjne. Dodatkowo powstanie 9 palenisk, tworzących miejsca do grillowania i wypoczynku.

Zagospodarowanie brzegów Sanu obejmie również tereny zielone. Zostanie wykonanych ponad 3 000 nasadzeń drzew i krzewów. Teren będzie uporządkowany, dokonana zostanie pielęgnacja istniejącej szaty roślinnej oraz rekultywacja terenów trawiastych. Zadanie zostało zlecone wybranym firmom na 2019 rok.

 

źródło: UM Sanok

23-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)