REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Ewakuacja autobusu i szybka reakcja podczas wypadku (VIDEO, FOTO)

SANOK: Ewakuacja autobusu i szybka reakcja podczas wypadku (VIDEO, FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. W minioną środę i czwartek w Sanoku miały miejsce pilotażowe warsztaty Parasol. Wzięli w nich udział żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, strażacy z Państwowej Straży Pożarnej oraz przedstawiciele sztabów kryzysowych samorządów terytorialnych z powiatów: sanockiego, leskiego, bieszczadzkiego, brzozowskiego oraz krośnieńskiego.

Dwudniowe szkolenie w ramach programu pk. „Parasol” realizowano w dniach 13-14 marca br. w Sanockim Domu Kultury, na ul. Mickiewicza 24 oraz na obiektach koszarowych 35. batalionu lekkiej piechoty Sanok.

W warsztatach udział wzięły osoby zajmujące się na co dzień sprawami zarządzania kryzysowego w powiatach: sanockim, leskim, bieszczadzkim, brzozowskim oraz krośnieńskim. Ponadto na miejscu stawili się przedstawiciele różnego rodzaju służb.

Tego typu warsztaty mają na celu przygotować samorządy oraz służby i instytucje podległe im do współpracy z Wojskami Obrony Terytorialnej. Wynikiem tych spotkań ma być skuteczne wykorzystanie potencjału wojska w procesie zarządzania kryzysowego.

Dowodem na to, że takie spotkania mają wielka wartość może być chociażby nie tak odległa akcja poszukiwawcza dziecka w powiecie brzozowskim. Dzięki dobrej współpracy służb, zakończyła się ona sukcesem.

 

ZOBACZ TAKŻE:

Wypadek masowy, zderzenie osobówek, akcja przeciwpowodziowa (VIDEO, FOTO)

 

 

 

15-03-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)