REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Ewakuacja autobusu i szybka reakcja podczas wypadku (VIDEO, FOTO)

SANOK: Ewakuacja autobusu i szybka reakcja podczas wypadku (VIDEO, FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. W minioną środę i czwartek w Sanoku miały miejsce pilotażowe warsztaty Parasol. Wzięli w nich udział żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, strażacy z Państwowej Straży Pożarnej oraz przedstawiciele sztabów kryzysowych samorządów terytorialnych z powiatów: sanockiego, leskiego, bieszczadzkiego, brzozowskiego oraz krośnieńskiego.

Dwudniowe szkolenie w ramach programu pk. „Parasol” realizowano w dniach 13-14 marca br. w Sanockim Domu Kultury, na ul. Mickiewicza 24 oraz na obiektach koszarowych 35. batalionu lekkiej piechoty Sanok.

W warsztatach udział wzięły osoby zajmujące się na co dzień sprawami zarządzania kryzysowego w powiatach: sanockim, leskim, bieszczadzkim, brzozowskim oraz krośnieńskim. Ponadto na miejscu stawili się przedstawiciele różnego rodzaju służb.

Tego typu warsztaty mają na celu przygotować samorządy oraz służby i instytucje podległe im do współpracy z Wojskami Obrony Terytorialnej. Wynikiem tych spotkań ma być skuteczne wykorzystanie potencjału wojska w procesie zarządzania kryzysowego.

Dowodem na to, że takie spotkania mają wielka wartość może być chociażby nie tak odległa akcja poszukiwawcza dziecka w powiecie brzozowskim. Dzięki dobrej współpracy służb, zakończyła się ona sukcesem.

 

ZOBACZ TAKŻE:

Wypadek masowy, zderzenie osobówek, akcja przeciwpowodziowa (VIDEO, FOTO)

 

 

 

15-03-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)