REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Kiedy dzieci wrócą do przedszkola? (KOMUNIKAT O STANIE PLACÓWKI)

SANOK / PODKARPACIE. W budynkach Samorządowego Przedszkola Publicznego nr 3 w Sanoku trwają prace porządkowe. W ubiegłym tygodniu specjalistyczna przeprowadziła w placówkach dekontaminację. Raport o stanie przygotowania przedszkola do ponownego uruchomienia został już przekazany burmistrzowi miasta.

Obecnie trwa oceny stanu zdrowia dzieci, nauczycieli oraz pracowników administracyjno-obsługowych, prowadzona przez sanepid.

Dyrektor przedszkola informuje, że w chwili obecnej trwają prace porządkowe wykonywane przez zdrowych pracowników przedszkola – po przeprowadzonej dekontaminacji placówki. Zakończenie ich przewidziane jest w najbliższym terminie 12-15 listopada – czytamy w komunikacie na stronie Samorządowego Publicznego Przedszkola nr 3 w Sanoku.

Raport o stanie przygotowania przedszkola do ponownego uruchomienia, uwzględniający wszystkie wymogi stawiane przed placówką, 12 listopada trafił do burmistrza Sanoka. Gmina Miasta Sanoka może teraz złożyć wniosek do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Sanoku o ponowne uruchomienie placówki.

Przedszkole może być otwarte po przeprowadzeniu ponownej kontroli całego obiektu przez PSSE w Sanoku oraz po wydaniu Decyzji przez Powiatowego Państwowego Inspektora Sanitarnego dla Gminy Miasta Sanoka zezwalającej na uruchomienie obiektu. Dokładny termin otwarcia przedszkola na chwilę obecną nie jest jeszcze znany, aczkolwiek robimy wszystko by maksymalnie skrócić czas zamknięcia przedszkola – informuje Małgorzata Pietrzycka, dyrektor placówki.

 

AKTUALIZACJA 13.11.2019 godz. 15:15

Zgodnie z częściowym „Raportem Dyrektora Samorządowego Przedszkola Publicznego nr 3 w Sanoku o stanie przygotowania placówki do ponownego otwarcia”, Burmistrz Miasta Sanoka informuje, że prace porządkowo-dezynfekcyjne w budynkach przedszkola są sukcesywnie wykonywane i protokolarnie odbierane.

Termin ich zakończenia zaplanowano na dzień 18.11.2019 r. Po wykonaniu prac porządkowych we wszystkich salach i pomieszczaniach przedszkolnych, Organ Prowadzący wystąpi niezwłocznie do SANEPID-u z wnioskiem o dokonanie oceny sytuacji epidemiologicznej oraz stanu sanitarno-higienicznego przedszkola, celem ponownego uruchomienia.

komunikat ze strony Miasta Sanoka

13-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)