REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Nocne wybryki młodzieży. Przyłapani przez szkolny monitoring (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Monitoring przy Szkole Podstawowej nr 3 w Sanoku uchwycił grupę młodzieży, która pod osłoną nocy spotykała się na szkolnym placu. Zdaniem dyrekcji placówki, „bohaterowie” nagrań mieli spożywać alkohol w niedozwolonym miejscu, śmiecić i niszczyć budynek poprzez rozrzucanie belek i materiałów budowlanych z dachu remontowanego obiektu.

Zdjęcia ze szkolnego monitoringu pojawiły się w mediach społecznościowych dzisiaj w nocy. Chodzi o plac przy Szkole Podstawowej nr 3 w Sanoku, zlokalizowanej przy ul. Stróżowskiej.

Pilnie poszukiwani „bohaterowie” spotykający się wieczorami na placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 3 w Sanoku (Posada) – czytamy w poście na Faceboooku. I dalej: – Od pewnego czasu grupka młodych ludzi spotyka się na placu szkolnym. W niedozwolonym miejscu spożywa alkohol, zostawia puszki i butelki, niszczy obiekty szkolne, bawi się na płaskim dachu szkoły, wchodząc i niszcząc przy tym nową elewację budynku. Ostatnio, 19 października 2019 r. około godziny 21:30-23:00 wyszli po rusztowaniu ustawionym przy szkole ze względu na remont i porozrzucali belki i materiały budowlane pozostawione na dachu. W przypadku rozpoznania osób ze zdjęć proszę o informację do sekretariatu szkoły lub bezpośrednio na policję.

Jak dowiadujemy się w szkole sprawa została zgłoszona na policję. W najbliższym czasie funkcjonariusze z sanockiej komendy mają zabezpieczyć nagrania z monitoringu.

Nocne spotkania na szkolnych terenach i chuligańskie zachowania młodych osób to w tym miejscu nie nowość. Rok temu ktoś pomalował elewację. Sprawcę udało się namierzyć, w rezultacie musiał zapłacić pokaźną kwotę za popełniony czyn. Aby zapobiec podobnym zdarzeniom, chcąc zadbać o wyremontowaną niedawno elewację, gospodarze obiektu próbowali zamykać bramę wjazdową na teren szkoły. Ale i z tym skutecznie sobie poradzono. Bramka została wymontowana i zabrana! W rozmowie z naszym reporterem, p.o. dyrektora szkoły podaje, że w wakacje na dachu organizowano dyskoteki. Po zakończeniu zabaw każdorazowo trzeba było sprzątać.

Tego typu sytuacje mają się powtarzać od dłuższego czasu, szczególnie w weekendy. Dlatego w szkole zapadła decyzja o publikacji zdjęć z monitoringu i powiadomieniu policji.

Do sprawy wrócimy.

źródło: Red., Facebook.com

26-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)