REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Oświetlenie ledowe na dworcu. Jak się Wam podoba? (FILM, ZDJĘCIA)

SANOK: Oświetlenie ledowe na dworcu. Jak się Wam podoba? (FILM, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Otwarcie dworca multimodalnego w Sanoku zbliża się wielkimi krokami. Na konstrukcji umieszczono już duży napis „Dworzec autobusowy Sanok”, a po zmierzchu uruchomiono kolorową, ledową iluminację. Jak Wam się podoba? Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i krótkiego filmu.

Powierzchnia użytkowa wyniesie 1274 m2. W dwukondygnacyjnym obiekcie znajdować będą się m. in.: poczekalnie, przechowalnia bagażu, kasy, bar z zapleczem socjalnym, boksy sklepowe, punkt informacji turystycznej, pomieszczenia techniczne dla ochrony i kierowców oraz toalety. Funkcjonować będą cztery windy, z czego trzy przy kładce łączącej dworzec multimodalny z dworcem kolejowym. Przy dworcu zagospodarowany zostanie parking.

Inwestycja powstaje w ramach projektu. „Wdrożenie zintegrowanego systemu ograniczenia niskiej emisji w ramach systemu transportu w Miejski Obszarze Funkcjonalnym Sanok – Lesko”. Budowa dworca multimodalnego wyniesie blisko 16 mln zł. Całość projektu opiewa na kwotę 32 mln zł. Miasto, na jego realizację otrzymało dofinansowanie sięgające 20 mln zł. Poza budową dworca multimodalnego miasto zakupi 11 niskoemisyjnych autobusów z rodzimej firmy Autosan, które mają być dostarczone w kwietniu tego roku.

Dworzec przy ul. Lipińskiego będzie punktem skupiającym cały transport autobusowy i ruch pasażerski. Obecnie przewoźnicy korzystają z różnych miejsc i przystanków. Każdego dnia firmy transportowe na terenie powiatu sanockiego wykonują usługi dowożąc ludzi do zakładów pracy i szkół. W tym miejscu również skupia się transport na trasach Sanok – Rzeszów, Sanok – Krosno oraz z Sanoka do miejscowości bieszczadzkich. Korzysta z niego także wielu turystów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SANOK: Dworzec multimodalny bliski ukończeniu (FOTO)

źródło: Red., UM Sanok

Foto / film: Studio Fotograficzne Norbert Nazarkiewicz

25-01-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)