REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Pierwsze autosany trafiły do miasta. Kolejne za kilka tygodni (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. Autobusy, które sanocki magistrat zamówił w Autosanie w ramach projektu Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego, zostały odebrane. Dzisiaj (29 kwietnia) pierwsze trzy pojazdy trafiły do SPGK. 

Autobusy prezentują się imponująco – powiedział burmistrz Tomasz Matuszewski, asystujący przy procedurze odbioru.

Długo na nie czekaliśmy, to prawda, ale było warto. Są nowoczesne, wyposażone w rozmaite elektroniczne czujniki, z całą pewnością wygodne dla pasażerów i bezpieczne. Cieszę się bardzo i gratuluję pracownikom zakładu takiego efektu. Nie ukrywam, że były momenty, kiedy obawiałem się o los projektu, ale dziś nabrałem przekonania, że Autosan wywiąże się z zobowiązań wobec miasta – zaznaczył burmistrz.

Dodał, że teraz pozostaje czekać na kolejne pojazdy. Zgodnie z obietnicą mają być one do dyspozycji sanoczan tuż po oficjalnym otwarciu dworca, które wedle zapowiedzi zaplanowano na 23 maja br.

– Autobusy są wygodne, wewnątrz pięknie wykończone, wyposażone w wiele urządzeń usprawniających podróżowanie – takie, jak chociażby czytniki kart płatniczych. Zachwyca kolorystyka – nawiązująca do herbu Sanoka. Na mnie zrobiła jak najlepsze wrażenie, ale myślę, że nawet najlepiej zrobione fotografie nie oddają w pełni elegancji nowych pojazdów, trzeba je po prostu zobaczyć. Otrzymaliśmy od Autosanu towar z najwyższej półki – skwitował włodarz miasta.

Przypomnijmy, że w ramach projektu realizowanego przez sanocki magistrat, do miasta ma trafić 11 takich niskoemisyjnych autobusów. W ramach tego samego przedsięwzięcia powstał też dworzec multimodalny. Całość inwestycji opiewa na 32 mln złotych.

źródło: Materiały prasowe UM Sanok

02-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)