REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Pierwsze autosany trafiły do miasta. Kolejne za kilka tygodni (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. Autobusy, które sanocki magistrat zamówił w Autosanie w ramach projektu Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego, zostały odebrane. Dzisiaj (29 kwietnia) pierwsze trzy pojazdy trafiły do SPGK. 

Autobusy prezentują się imponująco – powiedział burmistrz Tomasz Matuszewski, asystujący przy procedurze odbioru.

Długo na nie czekaliśmy, to prawda, ale było warto. Są nowoczesne, wyposażone w rozmaite elektroniczne czujniki, z całą pewnością wygodne dla pasażerów i bezpieczne. Cieszę się bardzo i gratuluję pracownikom zakładu takiego efektu. Nie ukrywam, że były momenty, kiedy obawiałem się o los projektu, ale dziś nabrałem przekonania, że Autosan wywiąże się z zobowiązań wobec miasta – zaznaczył burmistrz.

Dodał, że teraz pozostaje czekać na kolejne pojazdy. Zgodnie z obietnicą mają być one do dyspozycji sanoczan tuż po oficjalnym otwarciu dworca, które wedle zapowiedzi zaplanowano na 23 maja br.

– Autobusy są wygodne, wewnątrz pięknie wykończone, wyposażone w wiele urządzeń usprawniających podróżowanie – takie, jak chociażby czytniki kart płatniczych. Zachwyca kolorystyka – nawiązująca do herbu Sanoka. Na mnie zrobiła jak najlepsze wrażenie, ale myślę, że nawet najlepiej zrobione fotografie nie oddają w pełni elegancji nowych pojazdów, trzeba je po prostu zobaczyć. Otrzymaliśmy od Autosanu towar z najwyższej półki – skwitował włodarz miasta.

Przypomnijmy, że w ramach projektu realizowanego przez sanocki magistrat, do miasta ma trafić 11 takich niskoemisyjnych autobusów. W ramach tego samego przedsięwzięcia powstał też dworzec multimodalny. Całość inwestycji opiewa na 32 mln złotych.

źródło: Materiały prasowe UM Sanok

02-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)