REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Piesze i rowerowe wycieczki za miasto z PTTK (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. PTTK Oddział „Ziemia Sanocka” w Sanoku oraz Koło Przewodników PTTK serdecznie zapraszają na wycieczkę z cyklu W NIEDZIELĘ ZA MIASTO Z PRZEWODNIKIEM PTTK „Beskid Niski z historią w tle”. Organizowana jest również wyprawa rowerowa „Zabytki na obrzeżach Sanoka i Zagórza”.

WYCIECZKA PIESZA

W NIEDZIELĘ ZA MIASTO Z PRZEWODNIKIEM PTTK

„Beskid Niski z historią w tle”

14 lipca 2019 (wycieczka piesza)

W programie:
– przejazd na trasie: Sanok – Miejsce Piastowe – Dukla – Nowy Żmigród – Przełęcz Hałbowska,
– przejście piesze na odcinku: Przełęcz Hałbowska (zbiorowa mogiła pomordowanych Żydów) – Kotań (d. łemkowska cerkiew z 2 poł. XVIII w.) – Świątkowa Wielka,
– trasa ŁATWA (dostępna dla rodzin z dziećmi), czas przejścia – ok. 4 godz., punkty do GOT – 9,
– udział w XVIII Krempniańskiej Paradzie Historycznej (w programie m.in.: widowisko historyczne „Pułaski pod Świątkową”, koncerty oraz jarmark).

Wpisowe
25 zł (dzieci i Członkowie PTTK)
30 zł (przyszli Członkowie PTTK )

Świadczenia:
– bezpłatna usługa przewodnicka kol. Jan Adamczyk
– transport i ubezpieczenie NNW.

Każdy z uczestników powinien posiadać:
– dobry stan zdrowia i kondycję fizyczną (wycieczka górska),
– odpowiedni do wędrówki oraz warunków pogodowych strój (nakrycie głowy chroniące przed słońcem, peleryna od deszczu) i obuwie turystyczne,
– wyżywienie, duży zapas picia, kijki i drobną sumę pieniędzy,
– bilet wstępu do Magurskiego Parku Narodowego (płatny w dniu wycieczki sms-em: N – 4 zł, U – 2 zł + 23% VAT).

Uwaga!!! Obowiązkowe zapisy w biurze Oddziału PTTK (ul. 3 Maja 2) w Sanoku lub pod nr tel. 13 463 21 71 do piątku 12 lipca 2019 r. (tj. do godz. 14.00).

Zbiórka uczestników na parkingu pod Kauflandem (ul. Królowej Bony 10) w Sanoku o godz. 7:45. Wyjazd o 8:00. Powrót do Sanoka ok. godz. 18:00.

Organizator zastrzega sobie prawo zmiany trasy wycieczki, jej skrócenia lub odwołania wyjazdu w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych lub innych przyczyn niezależnych.

Zaproszenie przewodnika
Tradycyjnie jak co roku zapraszam na wspólną wędrówkę po górach, tym razem Beskidzie Niskim, z jego burzliwą historią w tle. Zaczniemy od Przełęczy Hałbowskiej, gdzie poznamy miejsce straceń 1250 Żydów, zamordowanych przez hitlerowców 7 lipca 1942 roku. Idąc żółtym szlakiem na zachód, dojdziemy do Kotani, gdzie zobaczymy piękną drewnianą cerkiew p.w. śś. Kosmy i Damiana z końca XVIII wieku. Po zapoznaniu się z tym interesującym obiektem oraz jego otoczeniem, ruszymy w dalszą drogę żółtym szlakiem do Świątkowej Wielkiej, gdzie weźmiemy udział w XVIII Krempniańskiej Paradzie Historycznej pod tytułem „Dni pamięci Generała Pułaskiego”. Wśród wielu atrakcji m.in. widowisko historyczne „Pułaski pod Świątkową”, muzyka, jadło oraz kiermasz rękodzieła, jednym słowem – będzie zabawa. Na pewno ciężko będzie wyjechać, ale na 18-tą planujemy być już w Sanoku. Zapraszam serdecznie Jan Adamczyk – przewodnik beskidzki.

A tak było podczas poprzedniej wycieczki:

 

WYCIECZKA ROWEROWA

W NIEDZIELĘ ZA MIASTO Z PRZEWODNIKIEM PTTK

„Zabytki na obrzeżach Sanoka i Zagórza”

14 lipca 2019 (wycieczka rowerowa)

W programie
– Przejazd na trasie: Sanok – Międzybrodzie (d. murowana cerkiew oraz grobowiec rodu Kulczyckich i Dobrzańskich w formie piramidy) – Biała Góra (kapliczka rodziny Domańskich) – Olchowce – Załuż (ruiny bunkra Linii Mołotowa) – most kolejowy na rzece San – Zagórz (ruiny klasztoru oo. Karmelitów Bosych) – Sanok,
– trasa ŚREDNIO-TRUDNA, długość trasy – ok. 35 km, czas przejazdu – ok. 4 godz.

Wpisowe: 5 zł

Świadczenia:
– bezpłatna usługa przewodnicka kol. Wiesław Sternik
– ubezpieczenie NNW

Każdy z uczestników powinien posiadać:
– sprawny rower (górski lub trekkingowy) oraz kask ochronny na głowę,
– odpowiedni do rajdu oraz warunków pogodowych strój,
– wyżywienie oraz duży zapas picia.

Uwaga!!! Obowiązkowe zapisy w biurze Oddziału PTTK (ul. 3 Maja 2) w Sanoku lub pod nr tel. 13 463 21 71 do dnia piątku 12 lipca 2019 r. (tj. do godz. 14.00).

Zbiórka uczestników na parkingu pod Kauflandem (ul. Królowej Bony 10) w Sanoku o godz. 8:45. Wyjazd na trasę o godz. 9.00. Powrót do Sanoka ok. godz. 13:00.

Organizator zastrzega sobie prawo zmiany trasy wycieczki, jej skrócenia lub odwołania wyjazdu w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych lub innych przyczyn niezależnych.

Zaproszenie przewodnika

Jak co roku zapraszam miłośników dwóch kółek na wspólną „przejażdżkę” bardzo urozmaiconą trasą, którą częściowo poznaliśmy podczas poprzednich naszych wyjazdów. Pamięć ludzka jest ulotna, więc nie zaszkodzi odświeżyć sobie wiadomości o miejscach przez, które będziemy przejeżdżać rowerem. Ważne jest także to, by móc ponownie spotkać się w miłym gronie podziwiając na przystankach przepiękne krajobrazy roztaczające się na Góry Słonne czy Pogórze Strzyżowsko-Dynowskie. Serdecznie zapraszam Wiesław Sternik – przewodnik.

 

PATRONAT MEDIALNY:

źródło: materiały nadesłane

11-07-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)