REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Uczniowie wybierają szkoły średnie. Jak przejść procedurę?

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. W powiecie sanockim ruszył proces rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. Sprawdź, jak się zalogować i właściwe wybrać szkołę.

W szkole, na najbliższej lekcji informatyki od nauczyciela otrzymasz login (identyfikator) i hasło do swojego osobistego konta. Zaloguj się do systemu na stronie internetowej podkarpacie.edu.com.pl. Sprawdź, czy Twoje dane osobowe są poprawne, uzupełnij wymagane informacje i zmień hasło dostępu. Możesz to zrobić od 10 maja 2019 – czytamy w instrukcji.

Uwaga: Każdy uczeń szkoły ma jedno konto utworzone przez szkołę. W razie problemów z zalogowaniem zgłoś się do administratora danych w szkole – wicedyrektor Anny Grzebień.

Przejrzyj ofertę szkół. Wybierz oddziały, do których chcesz kandydować. Wydrukuj wniosek, daj do podpisu rodzicom (opiekunom prawnym) i zanieś go do szkoły ponadpodstawowej lub ponadgimnazjalnej, w której jest oddział wybrany przez Ciebie jako pierwszy. Będzie to Twoja szkoła pierwszego wyboru.
Zrób to do 19 czerwca 2019, do godziny 15:00. Pamiętaj! Możesz wybrać dowolną liczbę oddziałów w maksymalnie trzech szkołach. Ustal kolejność oddziałów, w jakiej chciałbyś się do nich dostać – czytamy dalej.

Szkoła podstawowa wprowadzi do systemu Twoje oceny końcowe i wyniki egzaminu z OKE. Po otrzymaniu świadectwa ze szkoły zaloguj się ponownie do systemu zweryfikuj poprawność danych wprowadzonych przez Twoją macierzystą szkołę podstawową. Zrób to do 25 czerwca 2019, do godziny 15:00.

Od 5 lipca 2019, od godz. 10:00 możesz sprawdzić, do której szkoły zostałeś zakwalifikowany.

Aby potwierdzić wolę podjęcia nauki w szkole, do której zostałeś zakwalifikowany, dostarcz do tej szkoły oryginał świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i oryginał zaświadczenia o wynikach egzaminu. Powinieneś to zrobić do 10 lipca 2019, do godziny 14:00.

Pamiętaj! Nie czekaj z wykonaniem zadań do ostatniej chwili! To wszystko! Powodzenia!

 

źródło: VULCAN razem dla lepszej oświaty/YT VULCAN

15-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)