REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Uczniowie wybierają szkoły średnie. Jak przejść procedurę?

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. W powiecie sanockim ruszył proces rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. Sprawdź, jak się zalogować i właściwe wybrać szkołę.

W szkole, na najbliższej lekcji informatyki od nauczyciela otrzymasz login (identyfikator) i hasło do swojego osobistego konta. Zaloguj się do systemu na stronie internetowej podkarpacie.edu.com.pl. Sprawdź, czy Twoje dane osobowe są poprawne, uzupełnij wymagane informacje i zmień hasło dostępu. Możesz to zrobić od 10 maja 2019 – czytamy w instrukcji.

Uwaga: Każdy uczeń szkoły ma jedno konto utworzone przez szkołę. W razie problemów z zalogowaniem zgłoś się do administratora danych w szkole – wicedyrektor Anny Grzebień.

Przejrzyj ofertę szkół. Wybierz oddziały, do których chcesz kandydować. Wydrukuj wniosek, daj do podpisu rodzicom (opiekunom prawnym) i zanieś go do szkoły ponadpodstawowej lub ponadgimnazjalnej, w której jest oddział wybrany przez Ciebie jako pierwszy. Będzie to Twoja szkoła pierwszego wyboru.
Zrób to do 19 czerwca 2019, do godziny 15:00. Pamiętaj! Możesz wybrać dowolną liczbę oddziałów w maksymalnie trzech szkołach. Ustal kolejność oddziałów, w jakiej chciałbyś się do nich dostać – czytamy dalej.

Szkoła podstawowa wprowadzi do systemu Twoje oceny końcowe i wyniki egzaminu z OKE. Po otrzymaniu świadectwa ze szkoły zaloguj się ponownie do systemu zweryfikuj poprawność danych wprowadzonych przez Twoją macierzystą szkołę podstawową. Zrób to do 25 czerwca 2019, do godziny 15:00.

Od 5 lipca 2019, od godz. 10:00 możesz sprawdzić, do której szkoły zostałeś zakwalifikowany.

Aby potwierdzić wolę podjęcia nauki w szkole, do której zostałeś zakwalifikowany, dostarcz do tej szkoły oryginał świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i oryginał zaświadczenia o wynikach egzaminu. Powinieneś to zrobić do 10 lipca 2019, do godziny 14:00.

Pamiętaj! Nie czekaj z wykonaniem zadań do ostatniej chwili! To wszystko! Powodzenia!

 

źródło: VULCAN razem dla lepszej oświaty/YT VULCAN

15-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)