REKLAMA
REKLAMA

SANOK: 23 zł za segregowane śmieci. Czy radni zaakceptują nową stawkę? (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Ostanie dni są gorące, jeżeli chodzi o sprawy związane z gospodarowaniem odpadami komunalnymi. Lokalne samorządy podnoszą opłaty za odbiór śmieci. Nie inaczej będzie w Sanoku.

Na chwilę obecną w Sanoku za śmieci płacimy 14 zł od osoby, deklarując segregację i 28 zł gdy nie zamierzamy selektywnie zbierać odpadów. Pierwotne plany zakładały 100% podwyżkę. Do 28 zł w przypadku segregacji.

Burmistrz Sanoka, Tomasz Matuszewski podczas spotkania z mieszkańcami Sanoka (18 bm.) przekazał informację, że pierwotnie proponowana kwota, będzie niższa. Udało się bowiem wynegocjować bardziej korzystne warunki z właścicielami instalacji w Tarnobrzegu, która odbiera odpady od sanoczan. W przypadku segregacji odpadów w Sanoku zapłacimy 23 zł miesięcznie od osoby .

Mieszkańcy pobliskich gmin w tym samym czasie mają płacić: Zagórz 18zł od osoby, Lesko 16zł, Ustrzyki Dolne 25 zł.

Warto dodać, że od 1 stycznia 2020 roku obowiązek segregacji będzie dotyczył wszystkich mieszkańców. Za niesegregowanie odpadów grozić będzie dodatkowa opłata w wysokości 46 zł. Raz w miesiącu mają zostać prowadzone kontrole. W tym celu zatrudnione zostaną dodatkowe osoby.

Decyzję co do opłat za odbiór i wywóz odpadów od sanoczan podejmą na czwartkowej sesji Rady Miasta Sanoka, radni (19 bm.).

Więcej informacji niebawem.


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SANOK: Ceny za śmieci o 100% w górę! (VIDEO)

18-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)