REKLAMA
REKLAMA

SANOK: 23 zł za segregowane śmieci. Czy radni zaakceptują nową stawkę? (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Ostanie dni są gorące, jeżeli chodzi o sprawy związane z gospodarowaniem odpadami komunalnymi. Lokalne samorządy podnoszą opłaty za odbiór śmieci. Nie inaczej będzie w Sanoku.

Na chwilę obecną w Sanoku za śmieci płacimy 14 zł od osoby, deklarując segregację i 28 zł gdy nie zamierzamy selektywnie zbierać odpadów. Pierwotne plany zakładały 100% podwyżkę. Do 28 zł w przypadku segregacji.

Burmistrz Sanoka, Tomasz Matuszewski podczas spotkania z mieszkańcami Sanoka (18 bm.) przekazał informację, że pierwotnie proponowana kwota, będzie niższa. Udało się bowiem wynegocjować bardziej korzystne warunki z właścicielami instalacji w Tarnobrzegu, która odbiera odpady od sanoczan. W przypadku segregacji odpadów w Sanoku zapłacimy 23 zł miesięcznie od osoby .

Mieszkańcy pobliskich gmin w tym samym czasie mają płacić: Zagórz 18zł od osoby, Lesko 16zł, Ustrzyki Dolne 25 zł.

Warto dodać, że od 1 stycznia 2020 roku obowiązek segregacji będzie dotyczył wszystkich mieszkańców. Za niesegregowanie odpadów grozić będzie dodatkowa opłata w wysokości 46 zł. Raz w miesiącu mają zostać prowadzone kontrole. W tym celu zatrudnione zostaną dodatkowe osoby.

Decyzję co do opłat za odbiór i wywóz odpadów od sanoczan podejmą na czwartkowej sesji Rady Miasta Sanoka, radni (19 bm.).

Więcej informacji niebawem.


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SANOK: Ceny za śmieci o 100% w górę! (VIDEO)

18-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)