REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Wyłączona sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu! Policjanci pokierują ruchem

SANOK / PODKARPACIE. Wydział Ruchu Drogowego KWP w Rzeszowie, już po raz kolejny organizuje wojewódzkie eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Ruchu Drogowego”. Tym razem (14 czerwca) funkcjonariusze staną na największym sanockim skrzyżowaniu, aby pokierować ruchem. Sprawdź, czy znasz sygnały wydawane przez policjantów!

W piątek 14 czerwca w Sanoku odbędą się wojewódzkie eliminacje, podczas których policjanci ruchu drogowego z wszystkich jednostek powiatowych województwa podkarpackiego będą rywalizować w konkurencjach sprawnościowych oraz sprawdzać swoje umiejętności kierowania ruchem na skrzyżowaniu.

Rywalizacja rozpocznie się w dniu 14 czerwca 2019 r. około godz. 8.30.

Jako pierwszą zaplanowano konkurencję kierowania ruchem na skrzyżowaniu ulic Królowej Bony, Mickiewicza i Staszica w Sanoku. Jak wiadomo, to dosyć problematyczne miejsce dla kierowców szczególnie, gdy nagle przestaje działać sygnalizacja świetlna. Warto zadać sobie pytanie, czy znamy sygnały wydawane przez policjantów, w momencie gdy kierują ruchem? Warto je odświeżyć!

 

Następnie na placu przy hali Arena Sanok (ul. Królowej Bony) odbędzie się jazda sprawnościowa służbowym motocyklem i samochodem po torze przeszkód.

Warto dodać, że w minionym roku policjanci zmagali się z z takimi konkurencjami, jak chociażby jazda radiowozem, kiedy na masce ustawiono talerzyk z piłką tenisową. Liczyła się przede wszystkim precyzja prowadzenia pojazdu służbowego. Dodatkowo policjanci musieli zatrzymać pojazd, wysiąść z niego, przebiec określony dystans, po czym kontynuować pokonywanie toru przeszkód.

Jak będzie w tym roku? Przekonamy się już jutro!

 

foto: archiwum policyjne/KPP Braniewo

13-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)