REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Zainteresowanie wojskową służbą zawodową nie maleje!

SANOK / PODKARPACIE. Z początkiem 2020 roku ruszają szkolenia w ramach wojskowej służby przygotowawczej. Ci, którzy myślą o wstąpieniu do armii zawodowej już teraz powinni składać dokumenty.

Służba przygotowawcza przeznaczona jest dla ochotników, którzy wcześniej nie pełnili czynnej służby wojskowej, a w przyszłości planują założyć mundur i zostać żołnierzem zawodowym.

Powołanie do służby przygotowawczej możliwe jest na podstawie wniosku składanego do Wojskowego Komendanta Uzupełnień, do którego należy dołączyć następujące dokumenty: dowód osobisty, świadectwo (dyplom) potwierdzający posiadane wykształcenie oraz inne zaświadczenia potwierdzające zdobyte kwalifikacje i umiejętności, oczywiście jeżeli takie posiadamy – wylicza mjr Piotr Lasek, Szef Wydziału Rekrutacji WKU Sanok.

Służba nie trwa długo:
– dla kształcących się na podoficera do 5 miesięcy;
– dla kształcących się na szeregowego do 4 miesięcy.

Do jej pełnienia, może zostać powołany każdy ochotnik bez względu na płeć, który nie był karany, posiadający obywatelstwo polskie, odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną do służby wojskowej – konieczne jest odbycie badań w Wojskowej Pracowni Psychologicznej.

Kandydaci muszą mieć ukończone 18 lat i posiadać wykształcenie gimnazjalne (podstawowe) dla korpusu szeregowych, zaś dla korpusu podoficerów – wykształcenie średnie.

Na czas pełnienia służby przygotowawczej wojsko oferuje zakwaterowanie, wyżywienie i umundurowanie, miesięczne uposażenie w wysokości 1095 zł oraz zwrot kosztów przejazdu do miejsca szkolenia i po jego zakończeniu do miejsca zamieszkania – dodaje major.

Ponadto szkolącym się przysługuje bezpłatna opieka lekarska i stomatologiczna a także odprawa na zakończenie szkolenia w wysokości minimalnego wynagrodzenia.

Po ukończeniu służby przygotowawczej można ubiegać się o powołanie do służby zawodowej w jednostkach wojskowych na terenie całego kraju.

Wszystkich, którzy są zdecydowani oraz ci, którzy jeszcze nie podjęli decyzji, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Sanoku, ul. Przemyska 1, zachęca do składania wniosków od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30 – kwituje Szef Wydziału Rekrutacji WKU Sanok.

Należy się pośpieszyć, szkolenie w ramach I turnusu 2020 roku rozpoczyna się 7-8 stycznia. Szczegółowe informacje uzyskać można pod nr tel. 261 156 646 lub 261 156 602.

03-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)