REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Zainteresowanie wojskową służbą zawodową nie maleje!

SANOK / PODKARPACIE. Z początkiem 2020 roku ruszają szkolenia w ramach wojskowej służby przygotowawczej. Ci, którzy myślą o wstąpieniu do armii zawodowej już teraz powinni składać dokumenty.

Służba przygotowawcza przeznaczona jest dla ochotników, którzy wcześniej nie pełnili czynnej służby wojskowej, a w przyszłości planują założyć mundur i zostać żołnierzem zawodowym.

Powołanie do służby przygotowawczej możliwe jest na podstawie wniosku składanego do Wojskowego Komendanta Uzupełnień, do którego należy dołączyć następujące dokumenty: dowód osobisty, świadectwo (dyplom) potwierdzający posiadane wykształcenie oraz inne zaświadczenia potwierdzające zdobyte kwalifikacje i umiejętności, oczywiście jeżeli takie posiadamy – wylicza mjr Piotr Lasek, Szef Wydziału Rekrutacji WKU Sanok.

Służba nie trwa długo:
– dla kształcących się na podoficera do 5 miesięcy;
– dla kształcących się na szeregowego do 4 miesięcy.

Do jej pełnienia, może zostać powołany każdy ochotnik bez względu na płeć, który nie był karany, posiadający obywatelstwo polskie, odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną do służby wojskowej – konieczne jest odbycie badań w Wojskowej Pracowni Psychologicznej.

Kandydaci muszą mieć ukończone 18 lat i posiadać wykształcenie gimnazjalne (podstawowe) dla korpusu szeregowych, zaś dla korpusu podoficerów – wykształcenie średnie.

Na czas pełnienia służby przygotowawczej wojsko oferuje zakwaterowanie, wyżywienie i umundurowanie, miesięczne uposażenie w wysokości 1095 zł oraz zwrot kosztów przejazdu do miejsca szkolenia i po jego zakończeniu do miejsca zamieszkania – dodaje major.

Ponadto szkolącym się przysługuje bezpłatna opieka lekarska i stomatologiczna a także odprawa na zakończenie szkolenia w wysokości minimalnego wynagrodzenia.

Po ukończeniu służby przygotowawczej można ubiegać się o powołanie do służby zawodowej w jednostkach wojskowych na terenie całego kraju.

Wszystkich, którzy są zdecydowani oraz ci, którzy jeszcze nie podjęli decyzji, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Sanoku, ul. Przemyska 1, zachęca do składania wniosków od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30 – kwituje Szef Wydziału Rekrutacji WKU Sanok.

Należy się pośpieszyć, szkolenie w ramach I turnusu 2020 roku rozpoczyna się 7-8 stycznia. Szczegółowe informacje uzyskać można pod nr tel. 261 156 646 lub 261 156 602.

03-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)