REKLAMA
ZS2 Zamek Lesko
PBS ZSL
REKLAMA

SANOK: Zawodnik TravelPL Wilków gra z orzełkiem na piersi. OGLĄDAJ NA ŻYWO

SANOK / PODKARPACIE. Zawodniki TravelPL Wilków Sanok Wojciech Pisula założy koszulkę z orzełkiem na piersi i będzie reprezentował Polskę podczas prestiżowego turnieju drużyn młodzieżowych Polish Open, który od dzisiaj do niedzieli będzie się odbywał w trzech miastach województwa wielkopolskiego. Członkiem kadry U19 jest również bramkarz Kacper Cęgiel, ale nie będzie mógł wystąpić w zawodach z powodu kontuzji kolana odniesionej podczas meczu ekstraligi z Pionierem Tychy. Kadra Polski U19 przygotowuje się do majowych mistrzostw świata w Kanadzie.

Tegoroczna edycja Polish Open będzie 14. w historii. Weźmie w niej udział sześć reprezentacji U19. Obok gospodarzy w zawodach wystąpią: Czechy, Dania, Niemcy, Norwegia i Szwajcaria. Ostatnia z ekip będzie pierwszym rywalem biało-czerwonych. Turniej odbędzie się w dniach 1-3.02.2019 w Nowym Tomyślu, Zbąszyniu i Rakoniewicach.

Mecze Polski:
1.02 – 10:00 Polska – Szwajcaria
1.02 – 18:00 Polska – Niemcy
2.02 – 10:00 Polska – Czechy
2.02 – 18:00 Polska – Dania
3.02 – 10:00 Polska – Norwegia

Od 2018 roku członkami reprezentacji Polski U19 są dwaj zawodnicy TravelPL Wilków Sanok: Wojciech Pisula i Kacper Cęgiel. Obaj stanowią ważne ogniwa drużyny prowadzonej przez Marka Przygockiego. Duże szanse na występ już w pierwszym spotkaniu ma obrońca Wojciech Pisula. Niestety, z powodu kontuzji odniesionej w trakcie rozgrzewki przed meczem ekstraligi z Pionierem Tychy, w turnieju nie zagra bramkarz Kacper Cęgiel.

Reprezentacja Polski U19 przygotowuje się do mistrzostw świata U19, które w maju odbędą się w kanadyjskim Halifax. Obaj wychowankowie Wilków szlifują formę, aby otrzymać powołanie na ten turniej.

OGLĄDAJ NA ŻYWO MECZ POLSKA – SZWAJCARIA 

źródło: Youtube.com / PolishFloorball
Od lewej: Kacper Cęgiel, Wojciech Pisula. Foto: Tomasz Sowa

01-02-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)