REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Zawodnik TravelPL Wilków gra z orzełkiem na piersi. OGLĄDAJ NA ŻYWO

SANOK / PODKARPACIE. Zawodniki TravelPL Wilków Sanok Wojciech Pisula założy koszulkę z orzełkiem na piersi i będzie reprezentował Polskę podczas prestiżowego turnieju drużyn młodzieżowych Polish Open, który od dzisiaj do niedzieli będzie się odbywał w trzech miastach województwa wielkopolskiego. Członkiem kadry U19 jest również bramkarz Kacper Cęgiel, ale nie będzie mógł wystąpić w zawodach z powodu kontuzji kolana odniesionej podczas meczu ekstraligi z Pionierem Tychy. Kadra Polski U19 przygotowuje się do majowych mistrzostw świata w Kanadzie.

Tegoroczna edycja Polish Open będzie 14. w historii. Weźmie w niej udział sześć reprezentacji U19. Obok gospodarzy w zawodach wystąpią: Czechy, Dania, Niemcy, Norwegia i Szwajcaria. Ostatnia z ekip będzie pierwszym rywalem biało-czerwonych. Turniej odbędzie się w dniach 1-3.02.2019 w Nowym Tomyślu, Zbąszyniu i Rakoniewicach.

Mecze Polski:
1.02 – 10:00 Polska – Szwajcaria
1.02 – 18:00 Polska – Niemcy
2.02 – 10:00 Polska – Czechy
2.02 – 18:00 Polska – Dania
3.02 – 10:00 Polska – Norwegia

Od 2018 roku członkami reprezentacji Polski U19 są dwaj zawodnicy TravelPL Wilków Sanok: Wojciech Pisula i Kacper Cęgiel. Obaj stanowią ważne ogniwa drużyny prowadzonej przez Marka Przygockiego. Duże szanse na występ już w pierwszym spotkaniu ma obrońca Wojciech Pisula. Niestety, z powodu kontuzji odniesionej w trakcie rozgrzewki przed meczem ekstraligi z Pionierem Tychy, w turnieju nie zagra bramkarz Kacper Cęgiel.

Reprezentacja Polski U19 przygotowuje się do mistrzostw świata U19, które w maju odbędą się w kanadyjskim Halifax. Obaj wychowankowie Wilków szlifują formę, aby otrzymać powołanie na ten turniej.

OGLĄDAJ NA ŻYWO MECZ POLSKA – SZWAJCARIA 

źródło: Youtube.com / PolishFloorball
Od lewej: Kacper Cęgiel, Wojciech Pisula. Foto: Tomasz Sowa

01-02-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)