REKLAMA
REKLAMA

Siedmiu kierowców straciło prawa jazdy

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. Policjanci z sanockiej drogówki, od piątku zatrzymali 7 praw jazdy. Kierujący utracili uprawnienia w związku z przekroczoną prędkością o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym oraz za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Kontrole drogowe, przeprowadzone były głównie w miejscach wskazanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Umundurowany policjant trzymający w ręce urządzenie do pomiaru prędkości pojazdów.

Dyslokowanie do służby policjantów wydziału ruchu drogowego, jest związane z zagrożeniami zgłaszanymi przez mieszkańców naszego powiatu, za pomocą KMZB. Pomocne są także policyjne statystyki, dzięki którym funkcjonariusze mają wiedzę, w których miejscach najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych.

Policjanci sanockiej drogówki, na bieżąco weryfikują zgłoszenia zamieszczane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jednym z najczęściej zgłaszanych zagrożeń w ruchu drogowym, jest przekraczanie dozwolonej prędkości.

Od piątku policjanci zatrzymali 7 praw jazdy. Czterech kierowców straciło uprawnienia w związku z przekroczeniem prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, natomiast trzech za jazdę w stanie nietrzeźwości.

W sobotę o godz. 15.30 w Besku, policjanci zatrzymali do kontroli 47-letniego mieszkańca powiatu krośnieńskiego, który kierując samochodem marki Audi, jechał z prędkością 118 km/h, przy ograniczeniu do 50 km/h. Niespełna pół godziny później, 57-letni mieszkaniec powiatu sanockiego znajdując się w stanie nietrzeźwości (0,7 promila), kierował motorowerem.

W niedzielę przed godz. 11 w Bliznem, 31-letni mieszkaniec powiatu łańcuckiego, kierując audi przekroczył prędkość o 62 km/h. Mężczyzna jechał z prędkością 112 km/h. Kilka minut później również w miejscowości Blizne, kierowca bmw, 32-letni mieszkaniec powiatu sanockiego przekroczył dopuszczalną prędkości o 58km/h. Przed godz. 13 w tym samym miejscu 26-letni mieszkaniec Ropczyc jechał mercedesem z prędkością 102 km/h, przekraczając dopuszczalną prędkość o 52 km/h. Przed godz. 17 w Sanoku, na ul. Konopnickiej 63-letni mężczyzna kierował fiatem znajdując się w stanie nietrzeźwości. Miał w organizmie niemal 2 promile alkoholu. Tego samego dnia w Tarnawie Dolnej, o godz. 19.20 policjanci zatrzymali 39-letniego mieszkańca powiatu sanockiego, który nietrzeźwy kierował mercedesem. Mężczyzna podjął próbę ucieczki, jednak został zatrzymany przez policjantów. Badanie wykazało, że kierujący ma w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu.

Przypominamy, że obsługa mapy zagrożeń bezpieczeństwa, nie jest skomplikowana. Wystarczy wejść na stronę internetową podkarpackiej policji i kliknąć w zakładkę Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Znajdziemy tam wskazówki dotyczące funkcjonowania aplikacji, odnośniki do KMZB oraz dane statystyczne. Bardzo ważne, aby spokojnie i z uwagą zapoznać się z regulaminem. Po jego zatwierdzeniu można rozpocząć korzystanie z aplikacji. Nanosząc zagrożenie przekazujemy policjantom informacje o niepokojących nas zjawiskach. Policja ma 2 dni na podjęcie zgłoszenia i 5 dni na jego weryfikację. Jeśli informacja potwierdzi się, policjanci nadają jej status „potwierdzone” i dążą do usunięcia konkretnego zagrożenia.

Zachęcamy do korzystania z tego narzędzia. Pamiętajmy! Każdy może mieć wpływ na swoje bezpieczeństwo.

Uwaga! Mapa nie służy do zgłaszania pilnej potrzeby interwencji! W tego typu przypadkach należy dzwonić na numery alarmowe 112.

KPP Sanok

25-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)