REKLAMA
REKLAMA

SLU: Twarde mecze 12 kolejce. Trwa walka o rozstawienie przed fazą play-off

SANOK / PODKARPACIE. Za nami emocje związane z 12 kolejką Sanockiej Ligi Unihokeja. Stawka każdego meczu rośnie, ponieważ wielkimi krokami zbliżają się play-offy. W całej kolejce padło zaledwie 20 bramek. Tak niskiego wyniku nie było już dawno. Zapraszamy do zapoznania się z rezultatami poszczególnych gier oraz relacją tekstową ze spotkań. Po raz pierwszy wytypowano najlepszą szóstkę tej serii gier.

Patronem medialnym Sanockiej Ligi Unihokeja jest portal:

Forest na 5

Meblues Floorball Legends 1:5 FOREST (0:3, 1:2)

W meczu otwarcia 12 kolejki SLU zmierzyły się ze sobą drużyny MFL oraz FOREST. Faworytem w tym spotkaniu był zespół Legendarnych, który wygrał wcześniejsze spotkanie obydwu drużyn 7:1. Jednak nie ma dwóch takich samych spotkań, co udowodnili zawodnicy Forestów. Pierwsza połowa to obustronne ataki, typowy mecz walki. Więcej spokoju zachowują Foreści i to oni skrupulatnie i z zimną krwią wykorzystują błędy Legendarnych, czego wynikiem jest ich prowadzenie 3:0 do przerwy. Druga odsłona to nieustanne ataki drużyny MFL, jednak świetnie dysponowany tego dnia Jan Woźniak, który bardzo dobrze ustawił swoją drużynę w obronie, daje się pokonać tylko raz. Mecz kończy się wynikiem 5:1 dla drużyny FOREST, którą trzeba pochwalić za dyscyplinę taktyczną i szybkie kontry, dzięki którym udało się im pokonać wyżej notowanego przeciwnika. Z kolei drużyna MFL w porównaniu do pierwszej rundy znacznie obniżyła loty i przed faza play-off ma jeszcze bardzo dużo do poprawienia w swojej grze.

Strzelcy:
05:03 – 0:1 Dorotniak Tomasz (Forest)
11:57 – 0:2 Penar Marcin (Forest)
12:37 – 0:3 Dorotniak Tomasz (Forest)
09:43 – 0:4 Śnieżek Marcin (Forest)
15:29 – 0:5 Pelc Witold (Forest)
17:14 – 1:5 Dulęba Marcin (MFL)

Strzały: MFL 24:20 FOREST

Niedźwiedzie = jakość

InterQ Sanockie Niedźwiedzie 5:2 PASS* (2:1, 3:1)

W drugim spotkaniu rywalizowały ze sobą zespoły Sanockich Niedźwiedzi oraz PASS*. Ci drudzy podbudowani ostatnim sensacyjnym zwycięstwem, otworzyli mecz od mocnego uderzenia i za sprawą Marcina Żebraka wyszli na prowadzenie już w 3 minucie meczu. Był to jednak początek spotkania i znając zespół InterQ, który wraz z czasem podkręca swoje tempo gry, zmiana wyniku była tylko kwestią czasu. Do przerwy Niedźwiedzie nie tylko doprowadzają do wyrównania, ale i także wychodzą na jednobramkowe prowadzenie. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 2:1. W dalszej części meczu PASS*, starający się dogonić przeciwnika, traci 3 bramki z rzędu, czym przekreśla swoje szanse na zwycięstwo. Wprawdzie strzelają bramkę na 2:4, lecz było już zdecydowanie za późno, żeby cokolwiek zdziałać, przy świetnie grającej drużynie InterQ. Sanockie Niedźwiedzie to jedna z najbardziej doświadczonych i najlepiej grających drużyn w historii SLU, która zawsze walczy do końca, w związku z czym bardzo trudno ją pokonać. Jednakże patrząc na ostatnie wyniki i grę drużyny PASS*, śmiało można im oddać, iż bardzo dobrze zaprezentowali się na tle wymagającego przeciwnika.

Strzelcy:
02:48 – 0:1 Żebrak Marcin (PASS*)
06:17 – 1:1 Miccoli Louis (InterQ)
14:43 – 2:1 Brukwicki Maciej (InterQ)
04:19 – 3:1 Ambicki Michał (InterQ)
09:16 – 4:1 Popiel Hubert (InterQ)
10:49 – 4:2 Struzik Maciej (PASS*)
17:07 – 5:2 Bielec Maciej (InterQ)

Strzały: InterQ 17:13 PASS*

Skuteczne Wilki

BESCO 1:6 Iwoniczanka Wilki II Sanok (0:2, 1:4)

Zdecydowanie najciekawiej zapowiadające się spotkanie kolejki, w którym zmierzyły się ze sobą zespoły z górnej części tabeli. Drużyna BESCO po ostatnich dwóch przegranych liczyła na przełamanie z dobrze grającym w tym sezonie zespołem młodych Wilków. Realia jednak okazały się zgoła inne. Dwie bramki które zdobywa Jakub Najsarek, dają do przerwy prowadzenie Iwoniczance. W związku z tym, przerwanie złej passy drużyny BESCO znacznie się oddaliło. Po przerwie Wilki podwyższają wynik na 3:0, dzięki czemu mogą spokojnie prowadzić grę. Nie unikają jednak błędów i po jednym z nich tracą bramkę. Nie zmienia jednak to ogólnego rozrachunku meczu, który kończy się wynikiem 6:1 dla Wilków. Za zawodnika spotkania zdecydowanie można uznać Jakuba Najsarka, zdobywcę 3 bramek, do których dołożył asystę. BESCO podobnie jak zespół MFL w drugiej części sezonu gra znacznie słabej. Jednak jak już zdążyliśmy się przyzwyczaić w tym sezonie, do póki piłka w grze, wszystko może się zdarzyć.

Strzelcy:
09:33 – 0:1 Najsarek Jakub (Wilki)
17:15 – 0:2 Najsarek Jakub (Wilki)
03:54 – 0:3 Sujkowski Jakub (Wilki)
05:54 – 1:3 Popek Damian (BESCO)
10:26 – 1:4 Król Krzysztof (Wilki)
17:55 – 1:5 Najsarek Jakub (Wilki)
17:58 – 1:6 Sujkowski Jakub (Wilki)

Strzały:
BESCO 7:18 Iwoniczanka Wilki II Sanok

Pauzował: AZS PWSZ Sanok.

SZÓSTKA KOLEJKI

Jan Woźniak Tomasz Dorotniak, Jakub Najsarek, Jakub Sujkowski, Michał Ambicki, Hubert Popiel.

TABELA PO 12 KOLEJCE

AZS PWSZ Sanok ma lepszy bilans bezpośrednich spotkań z Interq Sanockie Niedźwiedzie

Do zakończenia sezonu zasadniczego pozostały dwie kolejki. Następną serię gier zaplanowano na 25 lutego. Mecze odbędą się tradycyjnie w Centrum Sportowo-Dydaktycznym PWSZ w Sanoku.

13 kolejka SLU

17:00 Forest – PASS*
18:00 AZS PWSZ Sanok – Iwoniczanka Wilki II Sanok
19:00 Interq Sanockie Niedźwiedzie – Meblues Floorball Legends

Pauza: BESCO

14 kolejka SLU – 4.03.2019

17:00 BESCO – Interq Sanockie Niedźwiedzie
18:00 AZS PWSZ Sanok – Forest
19:00 Iwoniczanka Wilki II Sanok – PASS*

Pauza: Meblues Floorball Legends

Autor: Paweł Kurkarewicz

Foto: Tomasz Sowa

22-02-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)