REKLAMA
REKLAMA

„Służba jest szlachetną misją”. Święto sanockiej Policji (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Na zamkowym dziedzińcu sanocka Policja uroczyście obchodziła swoje święto. W tym roku łączy się ono z jubileuszem setnej rocznicy założenia Policji Państwowej w II Rzeczypospolitej. W trakcie obchodów, komendanci wojewódzkiej i powiatowej Policji wręczyli także nominacje na wyższe stopnie awansowanym funkcjonariuszom. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Dzisiejsza rzeczywistość stawia szczególne wyzwania przed Policją. Służba staje się nie tylko powołaniem, ale także szlachetną misją, wymagającą poświęcenia – powiedział w trakcie swojego wystąpienia nadkomisarz Krzysztof Łopuszański, Komendant Powiatowy Policji w Sanoku. – To coraz częściej działanie w niebezpiecznych warunkach, niekiedy z narażeniem własnego życia. To również budowanie wizerunku profesjonalnej i skutecznej w działaniu formacji, jaką jest Policja – dodaje.

– W tym roku obchodzimy jubileusz stulecia powstania Policji niepodległego, demokratycznego państwa. Do tradycji Policji Państwowej z czasów dwudziestolecia międzywojennego odwołuje się współczesna Policja. Policja Państwowa była instytucją, która oddała wyjątkowe zasługi w budowie niepodległej Rzeczypospolitej. Swoim jednolitym działaniem w całym kraju, bezwzględną walką z bandytyzmem i z działalnością antypaństwową, wypełniała bardzo ważną rolę jednoczącą społeczeństwo – podkreślił inspektor Tadeusz Szymanek, zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie.

Inspektor Szymanek przypomniał także pokrótce historię polskiej Policji, zwracając szczególną uwagę na poświęcenie jej funkcjonariuszy w wojnie z bolszewikami i kampanii obronnej we wrześniu 1939 roku. 

Za dobrą służbę sanockim policjantom podziękował również starosta Stanisław Chęć.

Uroczystości uświetnił występ Sanockiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej  AVANTI.

19-07-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)