REKLAMA
REKLAMA

Śmierć 59-latka z gminy Zagórz. Zatrzymano osoby. Czy przyczyniły się do zgonu?

ŚREDNIE WIELKIE / PODKARPACIE. Wczoraj około godziny 11, w Średniem Wielkiem w gminie Zagórz ujawniono zwłoki 59-letniego mieszkańca tej miejscowości. Na miejscu pracowali policjanci i prokurator. Przeprowadzono oględziny. Prokuratura Rejonowa w Sanoku wszczęła śledztwo w tej sprawie pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci. Zatrzymano osoby w związku z podejrzeniem, że mogły przyczynić się do zgonu mężczyzny.

Zwłoki odkryto w czwartek około godziny 11:00. Denatem okazał się 59-letni mieszkaniec gminy Zagórz. Przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia. Dzisiaj na godzinę 12:00 zaplanowano przeprowadzenie sekcji zwłok. Prokuratura Rejonowa w Sanoku wszczęła w tej sprawie śledztwo – informuje Izabela Jurkowska-Hanus, Prokurator Rejonowy w Sanoku.

Kwalifikacją dla wszczęcia śledztwa jest artykuł 155 KK, który mówi o nieumyślnym spowodowaniu śmierci. Jest on zagrożony karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

W sprawie zatrzymano już osoby w związku z podejrzeniem przyczynienia się do zgonu mężczyzny. W stosunku do niektórych trwa oczekiwanie na możliwość przeprowadzenia czynności procesowych. Wykonują je funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Sanoku.

Wkrótce więcej informacji.

foto: policja.pl / zdjęcie poglądowe

24-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym: