REKLAMA
REKLAMA

Śmigłowiec straży granicznej w akcji przeciwpowodziowej (VIDEO, ZDJĘCIA)

Śmigłowiec straży granicznej w akcji przeciwpowodziowej (VIDEO, ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. W podkarpackiej miejscowości Izbiska na wskutek intensywnych opadów deszczu została zerwana grobla na stawie i doszło do podtopienia miejscowości. Do akcji został zaangażowany śmigłowiec PZL Kania Straży Granicznej. Aktualnie, kryzys zażegnano, ale Straż Graniczna pozostaje w dalszym ciągu do dyspozycji.

Wczoraj (22 maja br.), około godziny 15.00 na wniosek Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP z Rzeszowa, Straż Graniczna skierowała w rejony powodziowe śmigłowiec PZL Kania.

Napór wody przerwał groble na stawie w m. Izbiska koło Mielca. W miejscu zdarzenia działało już 20 zastępów Państwowej Straży Pożarnej.

Zadaniem funkcjonariuszy pilotujących śmigłowiec SG było przetransportowanie podczepionych pod helikopter worków z piachem i zasypanie przerwanej grobli. W takcie akcji, w miejsce wyrwy, zrzucono łącznie ponad dwadzieścia 300-kilogramowych worków wypełnionych piachem i gruzem.

Śmigłowiec powrócił na miejsce stacjonowania dopiero ok. godz. 21.00.

Aktualnie, w razie zagrożenia powodziowego Straż Graniczna w dalszym ciągu pozostaje do dyspozycji oferując swoje siły i środki.

źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

film: Youtube.com / Straż Graniczna

24-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)