REKLAMA
REKLAMA

Spartanki mistrzyniami świata! Wielkie brawa dla wszystkich zawodniczek i trenera! (FOTO)

SANOK / BUDAPESZT. 11 maja w stolicy Węgier odbyły się Mistrzostwa Świata połączone z pucharem Świata w Fid Kids & Fitness aerobic gdzie 6 zawodniczek UKS Spartanie z Zahutynia wraz ze swoim trenerem Mirosławem Kaźmierczakiem znalazło się w reprezentacji Polski stworzonej przez prezydent WFF Aleksandrę Kobielak.

Dziewczęta należycie reprezentowały swój klub. Wielkim zaszczytem dla Spartanek było otwarcie Mistrzostw przez samego Mira Spartana, gdzie swoim pokazem zachwycił wszystkich uczestników oraz całą zgromadzoną publiczność.

W Mistrzostwach Świata starowało 4 zawodniczki. Martynka Posadzka z Pisarowiec w kat. do lat 8 po raz trzeci obroniła tytuł Mistrzyni Świata, sięgając po złoty medal.

Martynka spełniła swoje kolejne marzenie, zdobywając po raz 3 tytuł mistrzyni świata, nie kryjąc łez łez szczęścia dumnie stanęła na najwyższym podium, co dało nam rodzicom wielki powód do dumy i radości – mówią Sabina i Damian Posadzcy.

Drugą medalistką została Konstancja Iwańczyk z Sanoka w kat. do lat 12, która spełniła swoje marzenie o złotym trofeum.

Ciesze się ogromnie z sukcesu mojej córki Konstancji, gdy odbierała swój medal łzy radości same cisnęły się do oczu, jestem z niej dumna – podkreśla Renata Grześków.

W mistrzostwach brała udział również Amanda Gembalik z Sanoka w kat. do lat 15 zajmując 4 pozycję.

Dziewczynki startowały w grupie A+, jest to grupa dla zawodników którzy mają możliwość prezentowania ćwiczeń o bardzo wysokim poziomie trudności.

W grupie A zaprezentowała się Victoria Kozieł zajmując piątą lokatę. Natomiast w pucharze świata w grupie B wystąpiła najmłodsza Spartanka Liwia Posadzka z Sanoka w kat. do lat 7, zdobywając brązowy krążek. To jej debiut na tak ogromnej imprezie.

W kat. do lat 15 Weronika Stabryła z Zahutynia zajęła 4 pozycję.

Jestem bardzo zadowolony z wszystkich zawodniczek, dziękuję rodzicom za zaangażowanie – powiedział skromnie sam trener Mirosław Kaźmierczak, życząc swoim podopiecznym kolejnych sukcesów.

Dumy i wzruszenia nie kryją wszyscy rodzice zawodniczek, które wystąpiły podczas tej prestiżowej imprezy w Budapeszcie. Dziękują również trenerowi Mirosławowi Kaźmierczakowi za świetna opiekę i zarażanie pasją swoich pociech.

 

tekst: Mirosław Kaźmierczak/red.

foto: Maria Posadzka MPfoto /archiwum prywatne rodziców

14-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)