REKLAMA
REKLAMA

Świetna passa sanockich akordeonistów

SANOK / PODKARPACIE. Akordeoniści, uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Wandy Kossakowej w Sanoku kontynuują świetną passę w jesiennych konkursach międzynarodowych.

Po niedawnym wspaniałym ich sukcesie w Barcelonie, gdzie w XVI International Music Festiwal Art – Duo 4 pierwsze miejsca oraz główną nagrodę – Absolute Winner (Grand Prix) zdobyli Dawid Siwiecki, Filip Siwiecki i Kacper Kosztyła, ci sami bohaterowie wzięli udział w dniach 20-22.11.2011r. w X Jubileuszowym Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Popradzie (Słowacja). Należeli w nim do najmłodszych uczestników, a mimo tego również zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, zdobywając 3 wyróżnienia: Kacper Kosztyła w kat. IIa do 15 lat, Filip Siwiecki w kat. IIb do 15 lat oraz obaj chłopcy w kat. Va – zespołów kameralnych do 18 lat. Obydwaj młodzi akordeoniści są uczniami Andrzeja Smolika – Kacper w kl. I, a Filip w klasie II Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia, tak więc kolekcja ich pięknych osiągnięć z pewnością nieprędko się zakończy.

Godne podziwu jest, że obaj chłopcy łączą dobrze naukę muzyki z nauką w innych szkołach i uciążliwymi dalekimi dojazdami – Filip mieszka w Krzemiennej, a uczy się w Szkole Podstawowej w Dydni, zaś Kacper jest mieszkańcem Grabownicy Starzeńskiej i uczy się w tamtejszej Szkole Podstawowej.

materiały nadesłane

28-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)