REKLAMA
REKLAMA

To jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych w regionie (VIDEO)

To jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych w regionie (VIDEO)

SANOK / PODKARPACIE. XIV edycja Międzynarodowego Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic”, która zakończyła się 8 lutego bieżącego roku zgromadziła w Sanoku około 400 pianistów z różnych stron świata.

Wydarzenie którego organizacją zajmuję się Podkarpacka Fundacja Rozwoju Kultury urosło do skali międzynarodowej. W tym roku MFP zostało docenione przez Małżonkę Prezydenta RP Panią Agatę Kornhauser-Dudę.

Na czas trwania Forum w Sanoku gościliśmy cenionych polskich pedagogów w tym Laureatów Konkursów Chopinowskich jak: Lidia Grychtołówna, Philippe Giusiano czy Michail Woskriesienski.

Poprzez zaangażowanie wielu osób w tym Partnerów PFRK Forum Pianistyczne stało się jednym z największych i najważniejszych wydarzeń muzycznych w Euroregionie Karpat pełniąc ważną misję aktywizacji kulturalnej Bieszczad i Podkarpacia. Oprócz promowania kultury regionu Podkarpackiego MFP to możliwość poznania kultury sąsiadów dzięki gościom z Ukrainy, Łotwy, Rosji, Słowacji, Finlandii, USA, Chin i innych.

Poniżej przedstawiamy Państwu reportaż, który zdaje relacje z wydarzenia ukazując w piękny sposób nasze miasto.

Autorem materiału jest Dominika Matuszak
Zdjęcia: Błażej Pyrka
Montaż: Grzegorz Rybak

05-03-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)